fbpx
wtorek, 14 stycznia, 2025
Strona głównaKrajRada Młodych Rolników. Jaka będzie jej rola?

Rada Młodych Rolników. Jaka będzie jej rola?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi powołało do życia Radę Młodych Rolników, która będzie organem pomocniczym ministra rolnictwa.

Z komunikatu resortu rolnictwa dowiadujemy się, że zadaniem Rady „będzie konsultowanie strategicznych i programowych dokumentów związanych z polityką rolną, a także inicjowanie nowych rozwiązań systemowych, które pomogą polskiemu rolnictwu sprostać wymogom cyfrowej rzeczywistości”. Poza tym, Rada ma implementować nowoczesne technologie, aby uatrakcyjnić polską wieś, jako miejsce pracy i życia dla młodych ludzi.

– Głos młodych jest ważny i powinien liczyć się w rolnictwie. Ich punkt widzenia jest zupełnie inny i bardzo potrzebny, szczególnie przy projektowaniu polityki rolnej na przyszłość – podkreślił podczas uroczystości powoływania Rady wicepremier Henryk Kowalczyk.

W skład Rady wchodzi 21 członków, wśród których jest jeden pracownik naukowy, siedmiu studentów z uczelni rolniczych w Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy i Wrocławiu, a także uczniowie i uczennice szkół rolniczych. Aby zostać członkiem Rady trzeba być rodzinnie związanym ze wsią, np. przez prowadzenie z rodzicami gospodarstwa rolnego i deklarować związanie swojej przyszłości zawodowej i rodzinnej z obszarami wiejskimi. Przewodniczącym Rady został Tomasz Stańczak, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie.

Wiceminister Anna Gembicka zachęcała uczennice z Rady do aktywności w Kołach Gospodyń Wiejskich: – Jest w nich wiele ambitnych kobiet, organizujących najważniejsze wydarzenia z życia polskiej wsi, inicjujących wiele akcji społecznych, zajęć edukacyjnych i warsztatów – podkreśliła wiceminister Gembicka.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Żądamy przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej! – kampania byłego rzecznika MŚP

Wzywam wszystkich do jak najszybszego podpisania petycji, w której zwracamy się do premiera i polityków rządzącej koalicji o przywrócenie składki zdrowotnej sprzed Polskiego Ładu – mówi Adam Abramowicz. Były rzecznik małych i średnich przedsiębiorców wystartował z ogólnopolską kampanią przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej.
2 MIN CZYTANIA

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA