fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaKrajRada Przedsiębiorczości apeluje do rządu

Rada Przedsiębiorczości apeluje do rządu

Organizacje zrzeszające pracodawców wezwały rząd do niezwłocznego odblokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy.

W specjalnym liście napisano, że ze względu na bardzo trudną sytuację w naszym kraju, wysoką inflację oraz pogłębiające się spowolnienie gospodarcze możliwość wykorzystania tych pieniędzy jest polską racją stanu.

„Nie ma naszej zgody na to, aby w obliczu tak trudnych wyzwań ekonomicznych i geopolitycznych decyzje determinujące przyszłość naszego kraju były podejmowane wyłącznie z pobudek politycznych – dla zaspokojenia partykularnych interesów partyjnych. Nie ma również zgody na to, aby bezpowrotnie stracić szansę na uratowanie polskiej gospodarki” – napisano w apelu.

Sygnatariusze listu tłumaczą, że najlepszym sposobem walki z obecną sytuacją gospodarczą jest wzrost produkcji przez inwestycje, które pozwolą Polsce się rozwijać i uniezależnić od dostaw z Rosji. Według przedsiębiorców w innym wypadku wiele polskich firm upadnie, co jeszcze bardziej odbije się na naszej gospodarce.

„Główną przyczyną, dla której KPO pozostaje zablokowane, jest brak realizacji kamieni milowych powiązanych z wymiarem sprawiedliwości. Polska powinna je osiągnąć jak najszybciej, żeby chociaż w części naprawić nieudaną i źle ocenianą przez przedsiębiorców reformę sądownictwa – zagwarantować większą niezależność sądów” – podkreślono w liście.

Przedsiębiorcy za obecną sytuację i brak dostępu do KPO obwiniają wyłącznie rząd.

Pod listem podpisały się ABSL, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich, Business Club Centre oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA