Organizacje zrzeszające pracodawców wezwały rząd do niezwłocznego odblokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy.

W specjalnym liście napisano, że ze względu na bardzo trudną sytuację w naszym kraju, wysoką inflację oraz pogłębiające się spowolnienie gospodarcze możliwość wykorzystania tych pieniędzy jest polską racją stanu.

„Nie ma naszej zgody na to, aby w obliczu tak trudnych wyzwań ekonomicznych i geopolitycznych decyzje determinujące przyszłość naszego kraju były podejmowane wyłącznie z pobudek politycznych – dla zaspokojenia partykularnych interesów partyjnych. Nie ma również zgody na to, aby bezpowrotnie stracić szansę na uratowanie polskiej gospodarki” – napisano w apelu.

Sygnatariusze listu tłumaczą, że najlepszym sposobem walki z obecną sytuacją gospodarczą jest wzrost produkcji przez inwestycje, które pozwolą Polsce się rozwijać i uniezależnić od dostaw z Rosji. Według przedsiębiorców w innym wypadku wiele polskich firm upadnie, co jeszcze bardziej odbije się na naszej gospodarce.

„Główną przyczyną, dla której KPO pozostaje zablokowane, jest brak realizacji kamieni milowych powiązanych z wymiarem sprawiedliwości. Polska powinna je osiągnąć jak najszybciej, żeby chociaż w części naprawić nieudaną i źle ocenianą przez przedsiębiorców reformę sądownictwa – zagwarantować większą niezależność sądów” – podkreślono w liście.

Przedsiębiorcy za obecną sytuację i brak dostępu do KPO obwiniają wyłącznie rząd.

Pod listem podpisały się ABSL, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich, Business Club Centre oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Poprzedni artykułCzy studia są konieczne, by znaleźć dobrą pracę? W USA zdecydowanie tak
Następny artykuł„Broń gotówki”, czyli dlaczego wolni ludzie płacą przede wszystkim gotówką