Rzecznik MŚP zwrócił się z wnioskiem o przedłużenie o miesiąc wypłaty rekompensat z tarczy branżowej dla sektorów, które nie mogły osiągać przychodów w maju, m.in. klubów nocnych i dyskotek. Należy pamiętać o rekompensatach za czerwiec, w stosunku do tych branż, które nadal nie zostały otwarte. – W dalszym ciągu istnieje kilka działalności, które nie mogą osiągać przychodów, funkcjonujących pod kodem PKD 93.29.Z. Dlatego proszę o rekompensaty z tarczy branżowej dla tych branż za czerwiec – apeluje Adam Abramowicz.

ostateczna data zniesienia lockdownu - grafika wpisu
fot. nattanan/Pixabay

Rzecznik MŚP Adam Abramowicz wraz z 300 organizacjami zrzeszonymi w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku wielokrotnie apelował, aby do końca kwietnia br. otworzono cała gospodarkę. Rząd podjął jednak inną decyzję. Zdaniem Abramowicza koszt przedłużenia restrykcji nie może zostać przerzucony na przedsiębiorców. Rzecznik MŚP w piśmie do wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina wnosi o niezwłocznie wydanie kolejnego rozporządzenia do tarczy branżowej przedłużającego stosowanie mechanizmów pomocowych, które uwzględni kody PKD branż będących w maju zamkniętych proporcjonalnie do okresu blokady.

– W czerwcu stan prawny pozwala już na prowadzenie działalności gospodarczej zdecydowanej większości firm, ale w dalszym ciągu istnieje kilka takich działalności, które dalej nie mogą osiągać przychodów. Nalezą do nich m.in. kluby nocne i dyskoteki, działające pod kodem PKD 93.29.Z. Dlatego proszę o rekompensaty z tarczy branżowej dla tych branż za czerwiec. Mam nadzieję, że w lipcu wszystkie branże będą mogły już działać i rekompensaty nie będą potrzebne – podsumowuje w piśmie Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Poprzedni artykułRosja nie stawia na MŚP, tylko na wielkie inwestycje
Następny artykułDlaczego innowacje są ważne?