fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaKrajRestart kampanii Andrzeja Dudy. Prezydent ma postawić na tematy dotyczące infrastruktury

Restart kampanii Andrzeja Dudy. Prezydent ma postawić na tematy dotyczące infrastruktury

Prezydent po oficjalnym ogłoszeniu terminu wyborów przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, jak się dowiedzieliśmy, ma przede wszystkim postawić na spotkania z ludźmi w terenie. To zapewniło mu zwycięstwo w poprzednich wyborach i sztab na to samo stawia i tym razem. Uznając bowiem, że Andrzej Duda ma dobry kontakt z ludźmi: jest rozmowny, wyborcy uwielbiają choćby kilkusekundową pogawędkę z nim, uściśnięcie ręki. Ale nie do każdej miejscowości dojedzie, a przekaz musi iść do wyborców przede wszystkim taki: Andrzej Duda stawia na gospodarkę i rozwój, nie chce brać udziału w „pyskówce” z Rafałem Trzaskowskim na sprawy światopoglądowe.

Dlatego w sobotę w Stalowej Woli ma odbyć się konwencja prezydenta, gdzie zaprezentować ma on pierwsze swoje propozycje dotyczące pomocy i rozwoju gospodarczego. Tematem mają być rozwiązania związane głównie z infrastrukturą. Należy się więc przy okazji spodziewać propozycji pomocowych dla firm, które bardzo mocno odczuły zastój podczas pandemii, m.in. przewoźników oraz tych wszystkich, których dotknął kryzys w budownictwie. Na razie sztabowcy Andrzeja Dudy nie chcą zdradzać więcej szczegółów, obawiając się, aby pomysłów… nie podkradł sztab Rafała Trzaskowskiego.

Oba sztaby codziennie zamawiają na swój własny użytek sondaże. Z informacji fpg24.pl wynika, że ubiegłotygodniowe „pikowanie” Andrzeja Dudy po wejściu Rafała Trzaskowskiego do wyborczej gry zaczyna się zmieniać. Wewnętrzne sondaże partyjne zaczynają pokazywać niewielkie odbicie Dudy po najniższych, ubiegłotygodniowych wynikach. A to, zdaniem sztabowców prezydenta, dobrze wróży. Także dla kampanii, którą zaplanowali pod znakiem propozycji dla rozwoju gospodarki i wsparcia rodzin, a nie walki o sprawy światopoglądowe i czysto polityczne.

INNE Z TEJ KATEGORII

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Szara strefa alkoholi w Polsce rośnie

W związku z inflacją i rosnącymi cenami konsumenci w Polsce coraz częściej korzystają z szarej strefy, jeśli chodzi o zakup napojów alkoholowych. Państwo na tym straci.
2 MIN CZYTANIA

Rząd Tuska wygasi program lokalnych inwestycji?

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych najprawdopodobniej nie będzie kontynuowany. Szkoda, bo stracą na tym samorządy lokalne oraz firmy, które wykonywały zlecone przez nie prace.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA