W ramach najnowszej poprawki do Polskiego Ładu rodziny wielodzietne mają zostać całkowicie zwolnione z podatku PIT. jak przyznaje jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości, wejście w życie tego rozwiązania jest „raczej przesądzone”.

Najnowsza poprawka wprowadzona przez posłów PiS do Polskiego Ładu zakłada zwolnienie z podatku PIT rodzin wielodzietnych. Poprawka zawiera dwa warunki. Pierwszym z nich jest posiadanie przez rodzinę co najmniej czwórki dzieci, drugim – uzyskanie dochodów, których suma nie przekroczy kwoty 170 tys. zł rocznie. Przy tym założeniu chodzi o wspólne dochody rodziców.

Wszystkie przepisy podatkowe związane z tzw. Polskim Ładem znajdują się aktualnie na etapie projektu. Ustawy muszą najpierw trafić pod obrady Sejmu i Senatu, a w następnym kroku trafić do podpisu Prezydenta. W toku prac systematycznie zgłaszane będą wszelakie poprawki – jak ta związana ze zwolnieniem z PIT rodzin wielodzietnych. Prawdopodobieństwo wejścia w życie akurat tej poprawki jest jednak duże. Jak twierdzi bowiem poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski „poprawka ta jest raczej przesądzona. Ostatnie słowo należy teraz do premiera Morawieckiego”.

Najlepsza puenta to poniższy komentarz Andrzeja Sadowskiego. Popieramy:

 

Poprzedni artykułDlaczego Zachód przestaje być centrum gospodarczym świata
Następny artykułWodór, czyli brakujące ogniwo