fbpx
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaKrajIle i dlaczego rrodziny zastępcze stracą na Polskim Ładzie

Ile i dlaczego rrodziny zastępcze stracą na Polskim Ładzie

Zmiany podatkowe wynikające z Polskiego Ładu obniżyły świadczenia dla rodzin zastępczych nawet o kilkaset złotych - podał „Dziennik Gazeta Prawna”.

Problem dotyczy całego kraju, a mowa tutaj nawet o 500 zł na rodzinę. Według informacji otrzymanych przez „DGP” od dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszki Pateli-Owczarczyk kłopotem może być brak ulgi dla klasy średniej dla zleceniobiorców, do której należą również rodziny zastępcze.

W rzeczywistości nie do końca wiadomo z czego wynikają niższe świadczenia dla rodzin zastępczych, bo powodem może być też zwiększona kwota wolna od podatku i brak uwzględniania jej w zaliczkach na podatek. Aby wyjaśnić sytuację Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastepczej skierowała do minister rodziny Marleny Maląg list z prośbą o wyjaśnienia.

„Dziennik Gazeta Prawna” podał, że Ministerstwo Rodziny odmawia komentarza w sprawie wysokości świadczeń i odsyła do Ministerstwa Finansów.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA