fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaKrajIle i dlaczego rrodziny zastępcze stracą na Polskim Ładzie

Ile i dlaczego rrodziny zastępcze stracą na Polskim Ładzie

Zmiany podatkowe wynikające z Polskiego Ładu obniżyły świadczenia dla rodzin zastępczych nawet o kilkaset złotych - podał „Dziennik Gazeta Prawna”.

Problem dotyczy całego kraju, a mowa tutaj nawet o 500 zł na rodzinę. Według informacji otrzymanych przez „DGP” od dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszki Pateli-Owczarczyk kłopotem może być brak ulgi dla klasy średniej dla zleceniobiorców, do której należą również rodziny zastępcze.

W rzeczywistości nie do końca wiadomo z czego wynikają niższe świadczenia dla rodzin zastępczych, bo powodem może być też zwiększona kwota wolna od podatku i brak uwzględniania jej w zaliczkach na podatek. Aby wyjaśnić sytuację Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastepczej skierowała do minister rodziny Marleny Maląg list z prośbą o wyjaśnienia.

„Dziennik Gazeta Prawna” podał, że Ministerstwo Rodziny odmawia komentarza w sprawie wysokości świadczeń i odsyła do Ministerstwa Finansów.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA

CBA zatrzymało byłego posła

W związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP Adama G. oraz przedsiębiorcę Jarosława K.
< 1 MIN CZYTANIA

MŚP trzonem polskiej gospodarki?

Co prawda małe i średnie przedsiębiorstwa przynoszą polskiej gospodarce niemal co drugą złotówkę generując 49,6 proc. PKB, ale w największym stopniu jest to zasługa mikroprzedsiębiorstw, a nie firm małych i średniej wielkości. Jest jeszcze jedna rzecz, która może decydować o tym, że sytuacja tego sektora nie jest tak różowa, jak niektórzy chcieliby ją malować.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA