fbpx
piątek, 6 grudnia, 2024
Strona głównaKrajIle i dlaczego rrodziny zastępcze stracą na Polskim Ładzie

Ile i dlaczego rrodziny zastępcze stracą na Polskim Ładzie

Zmiany podatkowe wynikające z Polskiego Ładu obniżyły świadczenia dla rodzin zastępczych nawet o kilkaset złotych - podał „Dziennik Gazeta Prawna”.

Problem dotyczy całego kraju, a mowa tutaj nawet o 500 zł na rodzinę. Według informacji otrzymanych przez „DGP” od dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszki Pateli-Owczarczyk kłopotem może być brak ulgi dla klasy średniej dla zleceniobiorców, do której należą również rodziny zastępcze.

W rzeczywistości nie do końca wiadomo z czego wynikają niższe świadczenia dla rodzin zastępczych, bo powodem może być też zwiększona kwota wolna od podatku i brak uwzględniania jej w zaliczkach na podatek. Aby wyjaśnić sytuację Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastepczej skierowała do minister rodziny Marleny Maląg list z prośbą o wyjaśnienia.

„Dziennik Gazeta Prawna” podał, że Ministerstwo Rodziny odmawia komentarza w sprawie wysokości świadczeń i odsyła do Ministerstwa Finansów.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Żądamy przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej! – kampania byłego rzecznika MŚP

Wzywam wszystkich do jak najszybszego podpisania petycji, w której zwracamy się do premiera i polityków rządzącej koalicji o przywrócenie składki zdrowotnej sprzed Polskiego Ładu – mówi Adam Abramowicz. Były rzecznik małych i średnich przedsiębiorców wystartował z ogólnopolską kampanią przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej.
2 MIN CZYTANIA

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA