fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajRolnicy domagają się całkowitego wycofania z Zielonego Ładu

Rolnicy domagają się całkowitego wycofania z Zielonego Ładu

Polscy rolnicy chcą, aby rząd wycofał się z Zielonego Ładu, a żeby pokazać swoją siłę, solidarność i determinację zorganizują „gwiaździsty marsz” na Warszawę.

Przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski poinformował, że na 27 lutego rolnicy szykują wielki „gwiaździsty marsz” na Warszawę, podczas którego powtórzą swoje dotychczasowe postulaty.

Przede wszystkim rolnicy domagają się całkowitego wycofania z zielonych regulacji, które niszczą polskie rolnictwo. Protestujący domagają się od rządu, aby ten złożył do Komisji Europejskiej jasną deklarację o całkowitym wycofaniu naszego kraju z Zielonego Ładu. Wśród innych postulatów rolników jest wstrzymanie niekontrolowanego importu produktów rolnych z Ukrainy oraz utrzymanie w Polsce hodowli zwierząt. Przypomnijmy, że na początku lutego Nowa Lewica przedstawiła projekt zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Co istotne, protestujący rolnicy twierdzą, że wciąż nie doszło do poważnych rozmów z rządem na palące tematy, mimo że przedstawiciele organizacji rolniczych spotykali się już z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Czesławem Siekierskim. W  zaplanowanym marszu protestacyjnym wezmą też udział przedstawiciele organizacji rolniczych z innych krajów europejskich. Celem jest pokazanie solidarności i udowodnienie władzom, że zatrzymanie Zielonego Ładu to wspólny postulat europejskich rolników.

Jeśli chodzi o zatrzymanie Zielonego Ładu, to w ubiegłym tygodniu minister rolnictwa Czesław Siekierski podkreślił już, że nie będzie to możliwe i Polska się z niego nie wycofa. Jednocześnie polityk zapewnił, że Polska negocjuje dwustronne porozumienie z Ukrainą w sprawie importu produktów rolnych, aby określić wielkość kontyngentów poszczególnych towarów trafiających do naszego kraju.

Źródło: Polskie Radio
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA