fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatRosja już ma nowych chętnych na swoje surowce

Rosja już ma nowych chętnych na swoje surowce

Indonezja zamierza skorzystać z okazji i kupić w Rosji ropę na preferencyjnych warunkach.

Prezes potężnego indonezyjskiego koncernu naftowego Nicke Widyawati zapowiedziała, że jej firma zamierza wykorzystać sprzyjające okoliczności geopolityczne i nabyć w Federacji Rosyjskiej ropę w dobrej cenie.

Transakcja miałaby zostać zrealizowana za pośrednictwem Indii.

Indonezja poszukuje nowych źródeł ropy, aby zapewnić jej dostawy do zmodernizowanej rafinerii w Balongan. Wcześniej można było tam przerabiać 25 tysięcy baryłek dziennie, a po remoncie już 125 tysięcy.

Tydzień temu ambasador Rosji w Dżakarcie oznajmił, że jego kraj jest gotów uzupełnić dostawy pszenicy do tego kraju, które dotychczas były realizowane przez Ukrainę.

Indonezyjskie władze sprawują w tym roku przewodnictwo w ramach grupy G-20. Wcześniej ogłosiły, że przyjmują neutralne stanowisko w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę oraz zachęciły do dialogu i rozmów zamiast sankcji.

Reuters, afr.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Singapur najdroższym miastem świata. W Azji ceny rosną wolniej

Singapur i Zurych to najdroższe miasta świata, za nimi są: Genewa, Nowy Jork i Hongkong – wynika z rankingu Economist Intelligence Unit (EIU). Agencja ostrzega, że światowy kryzys związany ze wzrostami kosztów życia jeszcze się nie skończył.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy przeciwni napływowi nielegalnych imigrantów

Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemami gospodarczymi, takimi jak rosnące koszty życia i bezrobocie. Na dodatek Wyspy wciąż zalewa fala nielegalnych imigrantów. Brytyjczycy mają dość, a winą za kryzys imigracyjny obarczają unijne władze.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Wartość unijnej produkcji rolnej bije rekordy

Wartość produkcji sektora rolnego wszystkich państw należących do Unii Europejskiej systematycznie rośnie od ponad dekady i pobiła w ubiegłym roku kolejne rekordy.
< 1 MIN CZYTANIA