Zmagająca się z sankcjami gospodarczymi Federacja Rosyjska odnawia swoje relacje i współpracę z państwem rządzonym przez Kim Dzong Una.

Władze USA opublikowały komunikat, w którym informują, iż uzyskały wiedzę o sprzedaży  przez Koreę Północną pocisków artyleryjskich do Rosji. Mają one być wykorzystane podczas działań wojennych prowadzonych przez Moskwę na Ukrainie.

W ostatnich dniach zauważone zostały transporty z Korei Północnej do Rosji przez jedyne lądowe połączenie między tymi państwami, czyli Most Przyjaźni Tumangang. Były to pierwsze dostawy między tymi krajami po całkowitym wstrzymaniu połączeń w momencie wybuchu pandemii COVID-19 na początku 2020 roku. Oficjalne rosyjskie media podały, że w transportach znajdowały się konie. Niebawem mają pojawić się kolejne kursy z dostawami leków.

Moskwa wcześniej informowała, że rozważa sprowadzenie do Rosji robotników z Korei Północnej. Mieliby oni odbudować zniszczenia na zajętych przez Federację Rosyjską terenach Ukrainy. Rząd w Pjongjangu był jednym z nielicznych, który uznał niepodległość separatystycznych republik w Donbasie i Ługańsku.

Kilka miesięcy temu Rosja sprzeciwiła się w ONZ kolejnym sankcjom nakładanym na Koreę Północną, które proponowały Stany Zjednoczone.

Reuters

Poprzedni artykułIle Katar wydał na organizację Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022?
Następny artykułLewica przejmuje Amerykę Południową