fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaŚwiatRosjanie najechali Tajlandię i wykupują nieruchomości

Rosjanie najechali Tajlandię i wykupują nieruchomości

Po wybuchu wojny na Ukrainie Tajlandia stała się szczególnie uwielbionym przez Rosjan miejscem zarówno wizyt turystycznych, jak i lokowania kapitału.

Rosjanie są jedną z najczęściej odwiedzających Tajlandię grup narodowych z całego świata.

Rosyjska inwazja na Tajlandię

Od początku roku do połowy lipca do Tajlandii przyjechało już ponad 800 tysięcy Rosjan. Spośród obcokrajowców więcej przybyło tam tylko obywateli ze znajdujących się w sąsiedztwie państw Dalekiego Wschodu, czyli Malezji (prawie 2,2 mln osób) i Chin (ponad 1,5 mln).

Mieszkańcy Federacji Rosyjskiej nie tylko odwiedzają Tajlandię w celach turystycznych, ale również inwestują tam swój kapitał. Rosjanie w poprzednim roku stanowili 40 proc. z wszystkich obcokrajowców, którzy nabyli nieruchomości na szczególnie popularnej wśród odwiedzających ten kraj malowniczej wyspie Phuket.

Tajlandia wita Rosjan z otwartymi rękami

Rosjanie chętnie korzystają ze specjalnych preferencji wizowych, które obowiązują w Tajlandii. Dzięki nim łatwiej do tego kraju wjechać i pozostać osobom szczególnie pożądanym na tamtejszym rynku pracy oraz inwestującym w kraju znaczne sumy pieniędzy.

Coraz częściej widać na ulicach miast reklamy i ogłoszenia po rosyjsku. Powstają też restauracje z regionalnymi rosyjskimi daniami.

bnn.network, bangkokpost.com, voanews.com, russtd.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prezydent Ukrainy krytykuje Polskę, Węgry i Słowację na forum ONZ

Wołodymyr Zełenski skrytykował Polskę, Węgry i Słowację (nie wymieniając nazw krajów) za wprowadzanie jednostronnego embarga na import ukraińskiego zboża. Jego zdaniem kraje te „odgrywają w teatrze politycznym solidarność, robiąc thriller ze zbożem” i „pomagają przygotowywać scenę dla moskiewskiego aktora”.
2 MIN CZYTANIA

Wartość ekonomiczna języka hiszpańskiego

Język jest istotnym składnikiem kapitału ludzkiego i społecznego. Szacuje się, że 15 proc. PKB państwa jest bezpośrednio lub pośrednio powiązane z językiem. Dlatego też znaczenie i potencjał języka urzędowego danego kraju są ściśle powiązane ze wskaźnikami makroekonomicznymi.
5 MIN CZYTANIA

Polska sprzeciwiła się genderowym radykałom

Polska sprzeciwia się ideologicznej interpretacji „umowy o partnerstwie” pomiędzy Unią Europejską a Organizacją Państw Afryki, Karaibów i Pacyfiku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet – pieniądze nie pomogły

Kilkaset milionów euro przeznaczyła Unia Europejska na globalne działania, których celem jest przeciwdziałanie zjawisku przemocy wobec kobiet.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia przekaże setki milionów euro reżimowi dyktatora

Rządzona przez autorytarne władze Tunezja otrzyma z Unii Europejskiej setki milionów euro, które mają zapewnić wsparcie w radzeniu sobie z kolejnymi napływającymi falami migrantów.
2 MIN CZYTANIA

Unia Europejska chce ustawowo zmniejszyć uzależnienie od Chin

Parlament Europejski uchwalił przepisy, które pozwolą na zmniejszenie uzależnienia unijnego rynku od dostaw strategicznych surowców pochodzących z Chin.
< 1 MIN CZYTANIA