fbpx
środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatRosjanie najechali Tajlandię i wykupują nieruchomości

Rosjanie najechali Tajlandię i wykupują nieruchomości

Po wybuchu wojny na Ukrainie Tajlandia stała się szczególnie uwielbionym przez Rosjan miejscem zarówno wizyt turystycznych, jak i lokowania kapitału.

Rosjanie są jedną z najczęściej odwiedzających Tajlandię grup narodowych z całego świata.

Rosyjska inwazja na Tajlandię

Od początku roku do połowy lipca do Tajlandii przyjechało już ponad 800 tysięcy Rosjan. Spośród obcokrajowców więcej przybyło tam tylko obywateli ze znajdujących się w sąsiedztwie państw Dalekiego Wschodu, czyli Malezji (prawie 2,2 mln osób) i Chin (ponad 1,5 mln).

Mieszkańcy Federacji Rosyjskiej nie tylko odwiedzają Tajlandię w celach turystycznych, ale również inwestują tam swój kapitał. Rosjanie w poprzednim roku stanowili 40 proc. z wszystkich obcokrajowców, którzy nabyli nieruchomości na szczególnie popularnej wśród odwiedzających ten kraj malowniczej wyspie Phuket.

Tajlandia wita Rosjan z otwartymi rękami

Rosjanie chętnie korzystają ze specjalnych preferencji wizowych, które obowiązują w Tajlandii. Dzięki nim łatwiej do tego kraju wjechać i pozostać osobom szczególnie pożądanym na tamtejszym rynku pracy oraz inwestującym w kraju znaczne sumy pieniędzy.

Coraz częściej widać na ulicach miast reklamy i ogłoszenia po rosyjsku. Powstają też restauracje z regionalnymi rosyjskimi daniami.

bnn.network, bangkokpost.com, voanews.com, russtd.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA