W ciągu ostatnich dwóch lat poczucie bezpieczeństwa Polaków przy płatnościach za pośrednictwem portfeli cyfrowych wzrosło o 15 proc. – wynika z badania firmy SW Research zleconego przez operatora cyfrowego Tpay.

Preis_King/Pixabay

Dziś 29 proc. Polaków korzysta z mobilnych płatności zbliżeniowych przy użyciu technologii NFC, ale na popularności zyskują również portfele elektroniczne. W ciągu roku liczba kart dodanych do cyfrowych portfeli płatniczych wzrosła o ok. 2,37 mln. Polacy korzystający z portfeli elektronicznych szczególnie chwalą sobie szybkość i wygodę, na co wskazuje aż 64 proc. ankietowanych.

– Nasze badanie pokazuje, że choć odsetek osób mających zarejestrowaną kartę płatniczą w portfelu elektronicznym jest stosunkowo mały i wynosi 29 proc., to wśród tych płatników ta metoda płatności cieszy się dużym zaufaniem – powiedział menadżer Tpay Paweł Działak. – Od pierwszej edycji badania, od której upłynęło półtora roku, ponaddwukrotnie (21 proc. vs. 48 proc.) wzrosły pozytywne wcześniejsze doświadczenia Polaków związane z płatnością za pomocą portfeli cyfrowych – mówi Działak.

Paweł Działak dodał, że opór przed korzystaniem z portfeli cyfrowych wynika przede wszystkim z niewiedzy i nieznajomości tej metody płatności. Polacy boją się też udostępniać na stałe dane karty wybranemu dostawcy.

– Warto pamiętać, że jeszcze kilka lat temu podobny los dzieliły inne metody płatności, które teraz na stałe weszły do kanonu rynku płatniczego. Wiele wskazuje na to, że portfele elektroniczne również będą cieszyły się coraz większą popularnością – powiedział przedstawiciel Tpay.

Polscy konsumenci przekonują się również do płatności odroczonych, a dzisiaj aż 73 proc. e-sklepów oferuje tego typu rozwiązanie. To ponaddwukrotnie więcej niż dwa lata temu.

PAP

Poprzedni artykuł„Wspólnie twórzmy przyszłość” – UDT i PAMMS razem na rzecz bezpieczeństwa technicznego
Następny artykułCi przedsiębiorcy muszą dopłacać do biznesu