fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesRosyjscy właściciele chcą sprzedać polską sieć sklepów sportowych

Rosyjscy właściciele chcą sprzedać polską sieć sklepów sportowych

Właściciele sieci sklepów ze sprzętem i odzieżą sportowo- turystyczną GO Sport Polska poinformowali, że chcą sprzedać swoją firmę.

Firma o francuskich korzeniach została w 2019 roku kupiona przez zarejestrowaną w Singapurze spółkę Sportmaster Operations. Jej właścicielami są osoby pochodzenia rosyjskiego, powszechnie uważane za część tamtejszej oligarchii. Chodzi tu głównie o Nikołaj Fartuszniaka, który od kilku lat posiada obywatelstwo Malty. Obecnie w ponad 20 sklepach sieci w całej Polsce pracuje ok. 500 osób. Aktualnie GO Sport przechodzi proces zmian i restrukturyzacji, które mają przekształcić markę w biznes przynoszący zyski.

Zarząd podkreśla iż dostrzega tragedię Narodu Ukraińskiego i natychmiast zareagował na wybuch wojny w tym kraju. Przedsiębiorstwo przekazało już dla potrzebujących produkty takie jak karimaty, koce, śpiwory, kurtki, których łączna wartość to ok. milion złotych.

PAP

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA