fbpx
sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaŚwiatRosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z...

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.

W zeszłym tygodniu Dyrektor ds. Informacji i Prasy Rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa rozmawiała z mediami o katastrofie lotniczej Malaysia Airlines Flight 17 (MH17) z 2014 roku, w której samolot lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony nad Ukrainą przez rosyjskiego producenta pocisków ziemia-powietrze, zabijając 283 pasażerów i 15 osób z załogi. W wyniku prowadzonego przez Niderlandy śledztwa ustalono, że to Rosja była odpowiedzialna za ten zamach. Moskwa odbija jednak piłeczkę i twierdzi, że to Ukraina jest odpowiedzialna za zezwolenie na loty cywilne w strefie działań wojennych.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomniała o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która, jak powiedziała, wskazuje na to, iż to Malezyjczycy „coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy”, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych.

Rosyjski ekspert do spraw lotnictwa Wadim Łukaszewicz ustalił, na podstawie opisu Zacharowej, że ​​to książka autorstwa Syeda Mahadzira i Syeda Ibrahima. Tytuł w języku malajskim oznacza „Odkrywanie tajemnicy tragedii MH370 i MH 17: Podróż żydowskiego illuminackiego antychrysta”. Opis książki na malajskich stronach e-commerce głosi między innymi: „Pamiętaj, że antychryst Illuminati przejął dziś każdy etap naszego życia”.

Rosyjskie MSZ zapytane, czy rzeczywiście jest to książka, o której wspomniała Zacharowa, nie zaprzeczyło. Wydało jedynie lakoniczny komunikat, w którym czytamy m.in.: „Naszym zadaniem nie jest komentowanie wniosków malezyjskiego autora. Zasadniczo potępiamy wszelkie przejawy antysemityzmu i będziemy nadal ściśle współpracować z Izraelczykami i innymi partnerami w celu przeciwdziałania takim próbom na całym świecie”.

Źródło: Lahav Harkov/The Jerusalem Post

INNE Z TEJ KATEGORII

Co nam mówią protesty rolników?

Rolnicy, przy wydatnym wsparciu myśliwych i górników, w ostatnich dniach zablokowali centrum Warszawy i wiele istotnych tras w całym kraju. To największy zryw środowiska w ostatnich latach i część ogólnoeuropejskiej serii manifestacji.
4 MIN CZYTANIA

Kiedy wreszcie skończymy z kosztowną blagą klimatyczną?

Do roku 2030 osiągnięcie tzw. celów zrównoważonego rozwoju, tak chętnie wiązanych z ocieplaniem się klimatu, będzie kosztować każdego mieszkańca w gospodarkach typu zachodniego nawet 2026 dolarów rocznie – oszacowała Konferencja ONZ ds. Handlu i Rozwoju.
2 MIN CZYTANIA

Rozporządzenie przyjęte – Bruksela głucha na postulaty rolników

Bruksela znów pokazała, że co innego mówi, a co innego robi. Mimo protestów rolników i hodowców z całej Europy przeciwko Zielonemu Paktowi i Agendzie 2030, Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych, które może mieć katastrofalne skutki dla rolnictwa.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA

Akt profanacji wymierzony w Matkę Bożą i pamięć o polskich żołnierzach

Mozaika przedstawiająca Matkę Bożą i Dzieciątko Jezus, wzniesiona ku pamięci polskich żołnierzy, którzy pomogli wyzwolić holenderskie miasto od nazistów, została zdewastowana przez wandali w imię ruchu „Black Lives Matter”.
2 MIN CZYTANIA