fbpx
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumRusza 6. edycja Kongresu 590 pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP

Rusza 6. edycja Kongresu 590 pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP

We wtorek 5 października 2021 roku rusza 6. edycja Kongresu 590 pod hasłem „Nowe możliwości”. Impreza, zaliczana do kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju, skupi się na siedmiu obszarach tematycznych: nowe państwo, nowe rynki i sektory, demografia, zdrowie, nauka wraz z sektorem B+R oraz budowa nowego obrazu Polski.

Honorowy Patronat nad jesienną edycją wydarzenia objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który wraz z Prezydentem Republiki Austrii Alexandrem Van der Bellen weźmie udział w Polsko-Austriackim Forum Ekonomicznym „Green Future”, organizowanym w ramach Kongresu 590. Obydwaj Prezydenci wystąpią na scenie głównej pierwszego dnia imprezy – 5 października o godz. 17.00.

Wśród gości specjalnych Kongresu znaleźli się Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki i strategii oraz założyciel think tanku Strategy&Future; Radosław Pyffel, ekspert Instytutu Sobieskiego, specjalista ds. polityki międzynarodowej oraz problematyki azjatyckiej; Ewa Minge, znana w Europie polska projektantka mody, a także wybitny reżyser filmowy Krzysztof Zanussi.

Nie zabraknie także polskich Olimpijczyków: Marty Wieliczko, wioślarki i srebrnej medalistki olimpijskiej, oraz Kajetana Duszyńskiego, złotego medalisty olimpijskiego w sztafecie mieszanej 4 x 400 m. Wraz z Anną Krupką, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Olgierdem Cieślikiem, prezesem Totalizatora Sportowego, wezmą oni udział w panelu Sport narzędziem nowego obrazu Polski, na który zapraszamy o godz. 13.45 (Scena Idei).

Kongres 590 zainauguruje wystąpienie Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina. Z jego udziałem odbędzie się również panel Nowe możliwości polskiej gospodarki, który rozpocznie się o godz. 11 na Scenie Liderów. Wystąpią w nim również: Paweł Szczeszek, Prezes Zarządu ENEA S.A; Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.; Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.; Beata Kozłowska-Chyła, Prezes Zarządu PZU S.A.; Krzysztof Nowicki, Wiceprezes Zarządu ds. fuzji i przejęć Grupy LOTOS S.A.; Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG S.A.; Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A., oraz Artur Michałowski, p.o. Prezesa Zarządu TAURON Polska Energia S.A.

Paneliści będą rozmawiać o przyszłości polskiej gospodarki, która w warunkach post-Covidowej rzeczywistości staje przed szeregiem wyzwań. Polska, wypracowując sobie pozycję konserwatywnego filaru politycznej i gospodarczej struktury Europy, pełni istotną rolę w odpowiedzialnej odbudowie wspólnotowej i krajowej gospodarki. Dla dynamicznego rozwoju i ekspansji strategicznych sektorów naszej gospodarki bardzo ważne będą nowe relacje handlowe oparte o nowe łańcuchy dostaw oraz potrzeby naszych partnerów. To wszystko stwarza możliwości, których wykorzystanie będzie kluczowe dla dynamicznego rozwoju i ekspansji strategicznych sektorów polskiej gospodarki. Eksperci poszukają odpowiedzi na pytania, jakie są to możliwości i czy jesteśmy gotowi, żeby je podjąć.

Kongres 590 to impreza, która na trwale wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń gospodarczych kraju. Poprzednia, 5. edycja, odniosła wielki sukces: wzięło w niej udział ponad 200 prelegentów, a transmisje online z prowadzonych równocześnie na 4 scenach paneli obejrzało ponad 60 tys. osób. Tym razem spotkanie odbędzie się w tradycyjnej formule – dzięki temu wszyscy uczestnicy nie tylko będą mogli oglądać dyskusje i wystąpienia na żywo, ale również odwiedzić stoiska partnerów Kongresu oraz nawiązać z nimi bezpośrednie relacje biznesowe.

Organizator zapewnia ogólnodostępną transmisję na stronie kongres590.pl.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?esji Polaków?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Na skutek rosnących kosztów teatry zwiększają zaległe zadłużenie

W zaledwie rok podmioty prowadzące działalność twórczą związaną z kulturą i rozrywką zwiększyły swoje nieopłacone w terminie zobowiązania zarejestrowane w bazie BIG InfoMonitor i BIK o niemal dwie trzecie do blisko 63 mln zł.
4 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA