W poniedziałek – 26 września – rozpoczęły się w Poznaniu międzynarodowe targi POLAGRA.

Pexels.com

W inauguracji międzynarodowych targów spożywczych POLAGRA wziął udział m.in. sekretarz stanu Rafał Romanowski. Polityk podczas konferencji prasowej poprzedzającej otwarcie targów powiedział, że jest to najważniejsze w naszej części Europy wydarzenie wystawiennicze dla branży spożywczej oraz sektorów produkcji żywności i HoReCa.

W pierwszym dniu targów Wiceminister Romanowski wraz z prezesem zarządu Grupy MTP Tomaszem Kobierskim wręczał Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich 2022 oraz brał udział w panelu dyskusyjnym branży mięsnej „Fuel for Life”.

– System produkcji polskiej żywności należy do najnowocześniejszych w Europie. Polska bardzo dobrze wykorzystała możliwości rozwoju w tym zakresie, wynikające z członkostwa w UE. Nasza żywność ma uznaną międzynarodową markę, a nasi producenci doskonale odnajdują się na rynkach światowych – mówił wiceminister Rafał Romanowski. – Targi POLAGRA to także okazja, żeby podczas dyskusji w gronie profesjonalistów wspólnie szukać rozwiązań wobec dzisiejszych kryzysów oraz znajdować inspiracje do dalszego rozwoju – dodał.

W trakcie swojego wystąpienia wiceminister Romanowski zapewniał, że Polska jest samowystarczalna żywnościowo, a polski eksport osiąga imponujące wyniki i bije kolejne rekordy.

– Polscy rolnicy produkują żywność najwyższej jakości. Wystarczy jej i dla nas, i na eksport. Potrzebują tylko pomocy państwa, aby sobie poradzić w dobie kryzysów – zaznaczył sekretarz stanu.

W pierwszym dniu targów POLAGRA odbył się panel dyskusyjny branży mięsnej „Fuel for Life”, podczas którego poruszono temat drożejącej energii. Wiceminister Romanowski zapewnił, że rząd podejmuje działania, aby nie było zakłóceń dostaw energii i związanych z nimi problemów z produkcją oraz cenami nawozów i dostępnością dwutlenku węgla, ale wskazał też na ważną rolę Komisji Europejskiej w rozwiązaniu kryzysu.

Międzynarodowe targi POLAGRA to ważne wydarzenie dla polskiej branży spożywczej. W tym roku swoje produkty prezentuje 400 wystawców z 15 państw. Targi POLAGRA składają się z trzech salonów: „Food”, „Foodtech” oraz „HoReCa”.

Poprzedni artykułDyktatorskie zapędy Bruksela ma we krwi
Następny artykułPrzedsiębiorcy wynajmujący mieszkania powinni odzyskać ulgi podatkowe