fbpx
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesRynek piwny odczuwa skutki kryzysu

Rynek piwny odczuwa skutki kryzysu

W związku ze spowolnieniem gospodarczym rynek piwny w Polsce nie radzi sobie najlepiej, a dowodem tego jest upadek kolejnego browaru.

Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra padł ofiarą kryzysu i musi się zamknąć – informuje „Express Bydgoski”. Jak tłumaczą właściciele powodem takiej decyzji są rosnące koszty utrzymania biznesu.

To już kolejny browar z Bydgoszczy, który zamknął swoją działalność, mimo że miasto to ma długą tradycję browarniczą. Dwa lata temu zamknięto tam Browar Myślęcinek, a w 2006 roku działalność zakończył lepiej znany Kujawiak. Zamknięty teraz Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra funkcjonował od zaledwie ośmiu lat i produkował takie piwa jak Bydgoskie Sesyjne, Pszeniczniaka i Bydgoskiego Apacza.

Z końcem września zamykamy browar. Krótka bo ośmioletnia historia, dobiegła końca. Chcę podziękować wszystkim naszym klientom za wsparcie. Osobne podziękowania należą się naszej ekipie

– napisano w oświadczeniu opublikowanym na mediach społecznościowych firmy.

Właściciel zamykanego browaru Piotr Andres wyjaśnił w oświadczeniu, że prowadzenie browaru wiąże się z ciągłą potrzebą inwestycji oraz remontów, co na starcie generuje wysokie koszty stałe. Biorąc pod uwagę ostatnie wysokie podwyżki za surowce i media dalsze prowadzenie biznesu stało się dla niego po prostu nierentowne. Biznesmen wskazał choćby na konieczność wybudowania nowej linii rozlewniczej, której stworzenie byłoby nieopłacalne. Piotr Andres wprost określił, że dzisiaj prowadzenie browaru to nic innego, jak „studnia bez dna”.

Źródło: Express Bydgoski
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy będą hojne dla pracowników?

Jeszcze nigdy tak dużo firm w Polsce nie planowało dać swoim pracownikom premii świątecznych. Wzrośnie też wysokość takich benefitów.
2 MIN CZYTANIA

Unijny wymóg dobije fabryki i warsztaty w Polsce?

Już za dekadę wszystkie nowe auta sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zeroemisyjne. To oznacza problemy dla branży motoryzacyjnej w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Robotyzacja szansą dla polskiego rolnictwa?

Polskie gospodarstwa rolne borykają się z brakiem rąk do pracy, a jedną z szans na rozwiązanie tego problemu mogą być większe inwestycje w robotyzację.
2 MIN CZYTANIA