fbpx
poniedziałek, 9 grudnia, 2024
Strona głównaBiznesRynek piwny odczuwa skutki kryzysu

Rynek piwny odczuwa skutki kryzysu

W związku ze spowolnieniem gospodarczym rynek piwny w Polsce nie radzi sobie najlepiej, a dowodem tego jest upadek kolejnego browaru.

Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra padł ofiarą kryzysu i musi się zamknąć – informuje „Express Bydgoski”. Jak tłumaczą właściciele powodem takiej decyzji są rosnące koszty utrzymania biznesu.

To już kolejny browar z Bydgoszczy, który zamknął swoją działalność, mimo że miasto to ma długą tradycję browarniczą. Dwa lata temu zamknięto tam Browar Myślęcinek, a w 2006 roku działalność zakończył lepiej znany Kujawiak. Zamknięty teraz Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra funkcjonował od zaledwie ośmiu lat i produkował takie piwa jak Bydgoskie Sesyjne, Pszeniczniaka i Bydgoskiego Apacza.

Z końcem września zamykamy browar. Krótka bo ośmioletnia historia, dobiegła końca. Chcę podziękować wszystkim naszym klientom za wsparcie. Osobne podziękowania należą się naszej ekipie

– napisano w oświadczeniu opublikowanym na mediach społecznościowych firmy.

Właściciel zamykanego browaru Piotr Andres wyjaśnił w oświadczeniu, że prowadzenie browaru wiąże się z ciągłą potrzebą inwestycji oraz remontów, co na starcie generuje wysokie koszty stałe. Biorąc pod uwagę ostatnie wysokie podwyżki za surowce i media dalsze prowadzenie biznesu stało się dla niego po prostu nierentowne. Biznesmen wskazał choćby na konieczność wybudowania nowej linii rozlewniczej, której stworzenie byłoby nieopłacalne. Piotr Andres wprost określił, że dzisiaj prowadzenie browaru to nic innego, jak „studnia bez dna”.

Źródło: Express Bydgoski
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Strefa komfortu, czyli śmiertelna pułapka dla przedsiębiorcy [WYWIAD]

„Ceną wolności jest wieczna czujność” – ten cytat pasuje idealnie do naszych czasów, które – jak dla mnie – są bardziej niż przerażające. Mimo faktu, że z pewnością nie należę do osób strachliwych – mówi nam Krzysztof Oppenheim. Z naszym ekspertem finansowym, wieloletnim przedsiębiorcą znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima” rozmawiamy o śmiertlenej pułapce, jaką nie tylko dla ludzi biznesu jest pozostawanie w „strefie komfortu”.
10 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA