Tak źle w komisach samochodowych nie było od lat – informuje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Carles Rabada/Unsplash

W pierwszym kwartale 2022 r. do polskich komisów trafiło aż o 200 tys. mniej używanych aut niż rok wcześniej. Tylko w marcu spadek wyniósł 20 proc. rok do roku i wyłączając pandemiczny marzec 2020 r., ostatni miesiąc był najgorszym marcem od ośmiu lat. Polskie Radio przypuszcza, że spadek sprzedaży używanych aut to efekt zmniejszającej się podaży, czego dowodem może być niedawny wzrost cen w komisach.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze używane auta sprowadzane z zagranicy do Polski, to liderem jest Opel Astra, który prześcignął wieloletniego lidera – Audi A4. Trzecie miejsce zajął Volkswagen Golf. Ogólnie najpopularniejszą marką w polskich komisach jest właśnie niemiecki Volkswagen, gdyż w pierwszym kwartale 2022 r. w naszym kraju zarejestrowano ponad 20,5 tys. używanych aut tej marki. Kolejne miejsca zajęły Opel i Ford.

Dane IBRM Samar wykazały, że większość używanych samochodów jest sprowadzanych do Polski oczywiście z Niemiec. Przez pierwsze trzy miesiące 2022 r. z tego kraju trafiło do nas ponad 99 tys. pojazdów.

Źródło: polskieradio24.pl

Poprzedni artykułCo z tą fotowoltaiką?
Następny artykułW wyniku wojny gospodarka ukraińska skurczy się w tym roku o połowę