fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatRywal Donalda Trumpa chce rozliczyć koncerny farmaceutyczne za działania podczas pandemii

Rywal Donalda Trumpa chce rozliczyć koncerny farmaceutyczne za działania podczas pandemii

Gubernator Florydy Ron DeSantis obiecał zbadanie poczynań koncernów farmaceutycznych i  rozliczenie ich z działań podejmowanych w czasie pandemii koronawirusa.   

Gubernator Ron DeSantis zapowiedział, że zamierza złożyć wniosek do Sądu Najwyższego o wszczęcie postępowania dotyczącego „wszelkich wykroczeń” w odniesieniu do producentów szczepionek na COVID-19. Polityk stwierdził, że jego działanie ma na celu zdobycie większej liczby informacji na temat szczepionek i szkodliwych skutków ubocznych ich stosowania.

Swoją inicjatywę w tym kierunku Ron DeSantis zapowiedział po spotkaniu z chirurgiem generalnym Florydy, Josephem Ladapo oraz grupą naukowców i lekarzy. Rozmawiał z nimi m.in. o tym, że firmy farmaceutyczne nie przekazały szerokich danych na temat szczepionek na COVID-19 niezależnym badaczom.

DeSantis twierdzi, że będzie w stanie uzyskać interesujące go dane niezależnie od tego, czy koncerny farmaceutyczne będą chciały je udostępnić, czy nie. Podkreśla, że na Florydzie jest niezgodne z prawem wprowadzanie w błąd mieszkańców, zwłaszcza gdy mówi się o skuteczności danego leku.

Gubernator jest zdania, iż wielu ludzi podczas pandemii straciło wiarę w instytucje zdrowia publicznego, w tym w amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. On sam często zajmował stanowisko sprzeczne z dyrektywami tej instytucji dotyczącymi np. mandatów za brak masek czy konieczności stosowania szczepionek przez niektóre grupy. Składał też pozwy przeciwko przymusowi ich wprowadzenia na Florydzie.

Ron DeSantis jest powszechnie uważany za najpoważniejszego kandydata Partii Republikańskiej, który może rywalizować z Donaldem Trumpem o nominację tej partii w następnych wyborach prezydenckich.

cnbc.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA