fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaArchiwumRząd brytyjski zarzuca Chinom dezinformacyjną kampanię na temat koronawirusa

Rząd brytyjski zarzuca Chinom dezinformacyjną kampanię na temat koronawirusa

Trwa obrzydliwa kampania dezinformacyjna, jest to niedopuszczalne. Chiński rząd wie, że to u nich wybuchła epidemia, a zamiast tego rozpowszechnia kłamstwa – uważają Brytyjczycy.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych napisał na Twitterze, że „to może armia USA sprowadziła epidemię do Wuhan”. Sekretarz stanu Mike Pompeo zażądał położenia kresu chińskim urzędnikom promującym „dziwaczne” antyamerykańskie zarzuty i wezwał chińskiego ambasadora w Waszyngtonie do Departamentu Stanu w celu wyjaśnienia zarzutów.

– Chińska Partia Komunistyczna stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i stylu życia- wyraźnie pokazał to wybuch wirusa w Wuhan – powiedział Pompeo po spotkaniu telekonferencyjnym G-7. Ministrowie brytyjscy z kolei wezwali do pełnego przeglądu stosunków Wielkiej Brytanii z Chinami, w tym planów chińskiej firmy Huawei, aby zbudować duże obszary brytyjskiej sieci 5G. Przed decyzją na pozwolenie wejścia Chińczykom do Wielkiej Brytanii, Pompeo ostrzegał już dawna. Jak twierdzi, „posunięcie to otworzy drzwi szpiegom z Pekinu”.

Od niedzieli rano koronawirus zainfekował ponad 19 000 osób w Wielkiej Brytanii, a co najmniej 1228 osób zmarło. Ponadto zakażony jest także brytyjski premier Boris Johnson.

DL/Washington Examiner

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA