Trwa obrzydliwa kampania dezinformacyjna, jest to niedopuszczalne. Chiński rząd wie, że to u nich wybuchła epidemia, a zamiast tego rozpowszechnia kłamstwa – uważają Brytyjczycy.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych napisał na Twitterze, że „to może armia USA sprowadziła epidemię do Wuhan”. Sekretarz stanu Mike Pompeo zażądał położenia kresu chińskim urzędnikom promującym „dziwaczne” antyamerykańskie zarzuty i wezwał chińskiego ambasadora w Waszyngtonie do Departamentu Stanu w celu wyjaśnienia zarzutów.

– Chińska Partia Komunistyczna stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i stylu życia- wyraźnie pokazał to wybuch wirusa w Wuhan – powiedział Pompeo po spotkaniu telekonferencyjnym G-7. Ministrowie brytyjscy z kolei wezwali do pełnego przeglądu stosunków Wielkiej Brytanii z Chinami, w tym planów chińskiej firmy Huawei, aby zbudować duże obszary brytyjskiej sieci 5G. Przed decyzją na pozwolenie wejścia Chińczykom do Wielkiej Brytanii, Pompeo ostrzegał już dawna. Jak twierdzi, „posunięcie to otworzy drzwi szpiegom z Pekinu”.

Od niedzieli rano koronawirus zainfekował ponad 19 000 osób w Wielkiej Brytanii, a co najmniej 1228 osób zmarło. Ponadto zakażony jest także brytyjski premier Boris Johnson.

DL/Washington Examiner

Poprzedni artykułCzy koronawirus zabije Unię Europejską?
Następny artykułKoronawirus. Długi branży handlowej przekroczyły 2 miliardy złotych!