fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumRząd brytyjski zarzuca Chinom dezinformacyjną kampanię na temat koronawirusa

Rząd brytyjski zarzuca Chinom dezinformacyjną kampanię na temat koronawirusa

Trwa obrzydliwa kampania dezinformacyjna, jest to niedopuszczalne. Chiński rząd wie, że to u nich wybuchła epidemia, a zamiast tego rozpowszechnia kłamstwa – uważają Brytyjczycy.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych napisał na Twitterze, że „to może armia USA sprowadziła epidemię do Wuhan”. Sekretarz stanu Mike Pompeo zażądał położenia kresu chińskim urzędnikom promującym „dziwaczne” antyamerykańskie zarzuty i wezwał chińskiego ambasadora w Waszyngtonie do Departamentu Stanu w celu wyjaśnienia zarzutów.

– Chińska Partia Komunistyczna stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i stylu życia- wyraźnie pokazał to wybuch wirusa w Wuhan – powiedział Pompeo po spotkaniu telekonferencyjnym G-7. Ministrowie brytyjscy z kolei wezwali do pełnego przeglądu stosunków Wielkiej Brytanii z Chinami, w tym planów chińskiej firmy Huawei, aby zbudować duże obszary brytyjskiej sieci 5G. Przed decyzją na pozwolenie wejścia Chińczykom do Wielkiej Brytanii, Pompeo ostrzegał już dawna. Jak twierdzi, „posunięcie to otworzy drzwi szpiegom z Pekinu”.

Od niedzieli rano koronawirus zainfekował ponad 19 000 osób w Wielkiej Brytanii, a co najmniej 1228 osób zmarło. Ponadto zakażony jest także brytyjski premier Boris Johnson.

DL/Washington Examiner

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA