fbpx
wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaEnergetykaRząd promuje energię jądrową. Startuje kampania edukacyjna

Rząd promuje energię jądrową. Startuje kampania edukacyjna

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ruszyło z nową kampanią promocyjną dotyczącą energii jądrowej.

Resort klimatu i środowiska w celu rozpowszechnienia wiedzy o energii jądrowej uruchomił ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną „Poznaj Atomickich”. Promocja ma polegać na przedstawianiu przykładów z życia codziennego, które mają pomóc Polakom zrozumieć, jakie możliwości daje energetyka jądrowa i jak budowa elektrowni jądrowych wpłynie na nasze życie.

– Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że energetyka jądrowa to bezpieczne, bezemisyjne źródło energii, które zapewni nam bezpieczeństwo energetyczne i stałe dostawy prądu w niskiej cenie – powiedziała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. – Będziemy mówić o faktach – w kampanii przedstawione zostaną różnorodne zastosowania energii i energetyki jądrowej. Chcemy, aby ten temat pojawił się w polskich domach – dodała.

Przytaczany przez resort klimatu sondaż świadczy o sporym poparciu dla budowy elektrowni jądrowej w naszym kraju. W listopadzie 2021 r. za taką inwestycją było aż 74,3 proc. Polaków, ale też 94,8 proc. wyraziło przekonanie, że w Polsce niezbędna jest kampania edukacyjna na temat energetyki jądrowej. Rząd, przedstawiając rodzinę Atomickich, wychodzi tym oczekiwaniom na przeciw.

Zgodnie z planem kampania „Poznaj Atomickich” ma funkcjonować w internecie, prasie i radiu, a emisja pierwszych spotów przewidziana jest już na przełom października i listopada. Resort przygotował też specjalną stronę internetową, na której będzie można znaleźć szereg materiałów edukacyjnych o energetyce jądrowej.

Elektrownie jądrowe przyszłością Polski. Pierwsza już w tej dekadzie?

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Mieszkańcy niemieckich miast żegnają się z gazem ziemnym

Największe niemieckie miasta muszą do 2026 r. przedstawić nowy plan ogrzewania budynków. Gaz ziemny, uważany w Niemczech za „szkodliwy dla planety”, będzie musiał ustąpić miejsca energii geotermalnej lub pompom ciepła.
4 MIN CZYTANIA

Amerykańskie wsparcie dla budowy SMR-ów w Polsce

Czyste, niedrogie i bezpieczne źródła energii jądrowej, tj. małe reaktory modułowe (SMR) w technologii BWRX-300, staną się niebawem jednym z filarów bezpieczeństwa i rozwoju Polski – przekonywali podczas wspólnej konferencji Atlantic Council, Orlen Synthos Green Energy oraz Nuclear Energy Institute przedstawiciele administracji rządowej oraz dyplomacji USA.
2 MIN CZYTANIA

Czy węgiel pozostanie w złożu?

Związkowcy sprzeciwiają się unijnej polityce energetyczno-klimatycznej, której rezultatem będzie zmniejszanie wydobycia węgla (w tym przypadku brunatnego) oraz redukcja zatrudnienia.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA