fbpx
wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaPodatkiRząd rozszerza ulgę dla klasy średniej

Rząd rozszerza ulgę dla klasy średniej

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Ministerstwo Finansów pracuje nad rozszerzeniem ulgi dla klasy średniej na kolejne grupy.

Zgodnie z zapowiedziami premiera ulga zostanie rozszerzona na wszystkich emerytów i rencistów pobierających do 12,8 tys. zł brutto miesięcznej emerytury lub renty. Poza tym z ulgi skorzystają wszyscy zleceniobiorcy oraz nauczyciele akademiccy, którzy mają wysokie koszty uzyskania przychodów.

– Przy kwotach do 12,8 tys. brutto nie poniosą straty, ale nowe rozwiązanie będzie dla nich korzystne bądź neutralne podatkowo – powiedział Morawiecki w odniesieniu do nauczycieli akademickich.

Szef rządu poinformował także o rozszerzeniu ulgi na wszystkich rodziców samotnie wychowujących dzieci, których zarobki nie przekraczają 12,8 tys. zł. Osoby płacące niższy podatek niż 1,5 tys. zł będą mogły otrzymać zwrot niewykorzystanej ulgi.

Przypomnijmy, że Polski Ład wprowadza tzw. ulgę dla klasy średniej, która dotyczy osób o dochodach od 68,4 tys. zł do 133,6 tys. zł rocznie.

Źródło: ISBNews

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada jeszcze później niż w roku ubiegłym!

Już po raz trzydziesty pierwszy Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku przypada on w piątek 28 czerwca, dopiero w 180 dzień roku! Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego, jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe, pracujemy 179 (sto siedemdziesiąt dziewięć) z 366 dni, czyli o 8 dni dłużej niż w roku 2023.
5 MIN CZYTANIA

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA