Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Ministerstwo Finansów pracuje nad rozszerzeniem ulgi dla klasy średniej na kolejne grupy.

polski ład projekt niekompletny - grafika wpisu
PAP/Mateusz Marek

Zgodnie z zapowiedziami premiera ulga zostanie rozszerzona na wszystkich emerytów i rencistów pobierających do 12,8 tys. zł brutto miesięcznej emerytury lub renty. Poza tym z ulgi skorzystają wszyscy zleceniobiorcy oraz nauczyciele akademiccy, którzy mają wysokie koszty uzyskania przychodów.

– Przy kwotach do 12,8 tys. brutto nie poniosą straty, ale nowe rozwiązanie będzie dla nich korzystne bądź neutralne podatkowo – powiedział Morawiecki w odniesieniu do nauczycieli akademickich.

Szef rządu poinformował także o rozszerzeniu ulgi na wszystkich rodziców samotnie wychowujących dzieci, których zarobki nie przekraczają 12,8 tys. zł. Osoby płacące niższy podatek niż 1,5 tys. zł będą mogły otrzymać zwrot niewykorzystanej ulgi.

Przypomnijmy, że Polski Ład wprowadza tzw. ulgę dla klasy średniej, która dotyczy osób o dochodach od 68,4 tys. zł do 133,6 tys. zł rocznie.

Źródło: ISBNews

Poprzedni artykułRząd zabrał się za ręczne sterowanie cenami
Następny artykułAustralijska firma straci 2,4 mld dolarów przez wydalenie Djokovicia?