fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaSportRząd uruchomi Wsparcie Mistrzów

Rząd uruchomi Wsparcie Mistrzów

Jeszcze w styczniu rząd ma ogłosić start Programu Wsparcia Mistrzów, który ma kosztować setki milionów złotych – podaje portal Interia Sport.

Według informacji pozyskanych przez Sebastiana Staszewskiego program będzie koordynowany przez Ministerstwo Sportu i ma polegać na pomocy finansowej dla najlepszych klubów z kilku najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Wsparcie ma się odbywać w formie grantów, ale też premii np. za awanse do europejskich pucharów.

W najbliższym czasie na ten cel ma zostać przekazanych nawet 700 mln zł, z czego najwięcej trafi na konta klubów piłkarskich. Tylko w tym sezonie polskie zespoły piłkarskie dostaną 170 mln zł. Każdy z klubów Ekstraklasy i 1 Ligi ma otrzymać jednorazowe granty na rozbudowę infrastruktury w postaci centrów szkoleniowych. Dla zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej będzie to po 6 mln zł, a dla pierwszoligowców – po 2 mln zł. Wsparcie dostaną też kluby siatkarskie, koszykarskie, a nawet hokejowe.

Źródło: sport.interia.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Iga Świątek kroczy od rekordu do rekordu. Czas na kolejne – w Wielkim Szlemie

W miniony weekend Iga Świątek sięgnęła po swój 20. tytuł WTA. W finale turnieju w Madrycie pokonała wiceliderkę rankingu Arynę Sabalenkę. Na tę chwilę Polka wydaje się nie do zatrzymania. Pytanie, czy to wystarczy do triumfu w wielkoszlemowych turniejach w tym roku. Najbliższy, czyli Roland Garros, rozpoczyna się już 26 maja…
4 MIN CZYTANIA

Real Madryt zanotował królewskie przychody

Real Madryt pierwszy raz od pięciu lat znalazł się na czele zestawienia klubów piłkarskich świata, które uwzględnia największe przychody generowane przez poszczególne drużyny.
2 MIN CZYTANIA

Niemiecki klub pozbawiony rosyjskich pieniędzy stacza się w przepaść

Jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów piłkarskich Schalke 04 latami otrzymywał miliony euro od Gazpromu. Teraz grozi mu spadek do trzeciej ligi.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA