fbpx
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaSportRząd uruchomi Wsparcie Mistrzów

Rząd uruchomi Wsparcie Mistrzów

Jeszcze w styczniu rząd ma ogłosić start Programu Wsparcia Mistrzów, który ma kosztować setki milionów złotych – podaje portal Interia Sport.

Według informacji pozyskanych przez Sebastiana Staszewskiego program będzie koordynowany przez Ministerstwo Sportu i ma polegać na pomocy finansowej dla najlepszych klubów z kilku najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Wsparcie ma się odbywać w formie grantów, ale też premii np. za awanse do europejskich pucharów.

W najbliższym czasie na ten cel ma zostać przekazanych nawet 700 mln zł, z czego najwięcej trafi na konta klubów piłkarskich. Tylko w tym sezonie polskie zespoły piłkarskie dostaną 170 mln zł. Każdy z klubów Ekstraklasy i 1 Ligi ma otrzymać jednorazowe granty na rozbudowę infrastruktury w postaci centrów szkoleniowych. Dla zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej będzie to po 6 mln zł, a dla pierwszoligowców – po 2 mln zł. Wsparcie dostaną też kluby siatkarskie, koszykarskie, a nawet hokejowe.

Źródło: sport.interia.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Szymon Marciniak wciąż na szczycie. Ile zarobi w tym sezonie w Lidze Mistrzów?

Szymon Marciniak „rozgrywa” sezon życia. Najpierw sędziował finał mistrzostw świata w Katarze, teraz poprowadzi finał Ligi Mistrzów. Przed nim tylko jeden arbiter gwizdał dwa najważniejsze mecze w tym samym sezonie. Polak trafił więc na absolutny szczyt i niech zostanie na nim jak najdłużej.
3 MIN CZYTANIA

Arabowie zainwestują w polską piłkę nożną

Globalny Fundusz Inwestycyjny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest poważnie zainteresowany ulokowaniem pieniędzy w polskiej piłce nożnej.
2 MIN CZYTANIA

Futbol jako sposób na życie. Rozmawiamy z Aleksandrą Matczak [WIDEO]

Dziś już nie wyobrażam sobie życia bez piłki nożnej, treningów i zgrupowań. Ryzyko, które podjęłam, bardzo się opłaciło – opowiada nam Aleksandra Matczak. Z zawodniczką Warty Poznań i reprezentantką Polski w amp futbolu spotkaliśmy się w Poznaniu podczas Impact’23. Największe marzenie? Występ w przyszłym roku na mistrzostwach świata.

INNE TEGO AUTORA

Rząd przedłuża program Mały ZUS Plus

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o przedłużeniu programu Mały ZUS Plus skierowanego do polskich przedsiębiorców.
2 MIN CZYTANIA

Polska będzie rozwijać technologię magazynowania energii

W Warszawie wybrane spółki Skarbu Państwa i polskie uczelnie podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii.
2 MIN CZYTANIA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA