Do 2030 r. rząd przeznaczy nawet 85 mld zł na zwiększenie produktywności i efektywności gospodarki.

Taką informację podał wiceminister rozwoju i technologii Mariusz Golecki, który zapowiedział, że projekt „Strategii Produktywności 2030” powinien być gotowy do końca lutego.

Zgodnie z zapowiedziami wiceministra Goleckiego na wsparcie przedsiębiorstw i instytucji przeznaczonych zostanie 20 mld zł ze środków krajowych oraz 65 mld zł ze środków Unii Europejskiej. Celem strategii jest zwiększenie efektywności i produktywności polskich firm, a tym samym całej naszej gospodarki w warunkach gospodarki niskoemisyjnej, o obiegu zamkniętym. Produktywność ma natomiast rosnąć dzięki automatyzacji i cyfryzacji.

— W ramach „Strategii Produktywności 2030” przyjęto, że cyfryzacja oraz przemysł 4.0 stanowią kluczowe płaszczyzny transformacji przemysłowej w Polsce w najbliższych latach. Wiąże się to z koniecznością przygotowania gospodarki oraz pracowników do zachodzących zmian poprzez wdrażanie rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, rozpowszechnienie systemów opartych na analizie informacji z wielkich zbiorów danych, opracowanie spójnych formatów danych dla zapewnienia inter operacyjności systemów i stały rozwój kompetencji cyfrowych społeczeństwa — sprecyzował Mariusz Golecki.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułRok pod znakiem fuzji i przejęć
Następny artykułMyślicie, że zadeptanie edukacji będzie sprzyjało wierze w naukę i szczepionki?