fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaPodatkiRząd zaprzecza doniesieniom o nowym podatku

Rząd zaprzecza doniesieniom o nowym podatku

Ministerstwo Finansów poinformowało, że nie planuje wprowadzić nowego opodatkowania nieruchomości.

Resortowi chodzi konkretnie o podatek katastralny, który według ostatnich doniesień medialnych miałby służyć walce ze „spekulantami” na rynku nieruchomości. Takie plany nie spodobały się m.in. Związkowi Przedsiębiorców i Pracodawców, który stwierdził, że nowy podatek to nic innego, jak szukanie nowego źródła wpływów budżetowych i uderzyłby on w polską klasę średnią.

„Rząd nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego. Informacje, które pojawiają się w przestrzeni medialnej są nieprawdziwe” – napisało Ministerstwo Finansów na swoim Twitterze.

Ostatnie doniesienia o planach nowego opodatkowania nieruchomości to efekt niedawnych wypowiedzi przedstawicieli rządu, którzy jasno wyrażali konieczność „interwencji” w celu zapewnienia sprawiedliwego dostępu do rynku mieszkaniowego dla polskich rodzin.

Przedsiębiorcy ostrzegają przed „ciosem w klasę średnią”

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawo podatkowe nadal będzie upraszczane

Ministerstwo Finansów chce kontynuować upraszczanie prawa podatkowego w Polsce, a także wprowadzać do niego nowe technologie.
2 MIN CZYTANIA

NIK: system elektronicznej egzekucji długów nie zadziałał

W ocenie NIK wprowadzenie obowiązku przekazywania w formie elektronicznej tytułów wykonawczych nie przyczyniło się w pełni do uproszczenia i usprawnienia procedur egzekucji administracyjnej. Zamiast usprawnienia zrobił się bałagan.
3 MIN CZYTANIA

Resort finansów pracuje nad dużą nowelą Ordynacji podatkowej

Zmiany w Ordynacji podatkowej będą największe od lat – zapowiada Ministerstwo Finansów. Na razie propozycje zmian znamy jedynie z wypowiedzi przedstawicieli resortu. Samego projektu jeszcze nie opublikowano.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA