Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że rząd kontynuuje dialog z uczestnikami rynku zamówień publicznych, aby wspierać ich w obecnej sytuacji gospodarczej i społecznej.

Na wsparcie mogą liczyć szczególnie mali i średni przedsiębiorcy, z którymi władze mają być w stałym dialogu. Słowa ministra Budy padły podczas debaty zorganizowanej przez resort, która jest reakcją na obserwowany wzrost realizacji zawieranych kontraktów na zamówienia publiczne.

Szczególnie wyraźne problemy, co zauważył rząd, ma branża budowlana i to właśnie takim przedsiębiorcom ma zostać zaoferowane wsparcie.

– Podobnie jak w przypadku pandemii COVID-19, chcemy utrzymać stabilność na rynku zamówień publicznych. Perspektywa wstrzymania wykonania udzielonych zamówień to scenariusz niepożądany nie tylko dla strony publicznej, lecz przede wszystkim dla przedsiębiorców, dla których wiązałby się on z istotnymi problemami w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Dlatego podejmujemy starania ukierunkowane na ograniczenie negatywnego wpływu obecnych warunków rynkowych na proces realizacji zamówień – powiedział minister Buda. – Musimy zastanowić się nad kierunkiem ewentualnych dalszych działań, tak aby w możliwie najszerszym zakresie odpowiadały one na potrzeby uczestników rynku zamówień publicznych – dodał szef resortu rozwoju.

W spotkaniu zainicjowanym przez ministra Budę wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej, organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców, a także eksperci. Zgłoszone w trakcie spotkania propozycje mają teraz zostać szczegółowo przeanalizowane przez ministerstwo w toku dalszych prac.

Poprzedni artykułBranża noclegowa i zadłużenie. Czy jest lepiej?
Następny artykułSamochody bez kierowców to przyszłość transportu? W Seulu już jeżdżą!