fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaInwestycjeRząd zwaloryzuje wynagrodzenia za zamówienia publiczne?

Rząd zwaloryzuje wynagrodzenia za zamówienia publiczne?

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że rząd kontynuuje dialog z uczestnikami rynku zamówień publicznych, aby wspierać ich w obecnej sytuacji gospodarczej i społecznej.

Na wsparcie mogą liczyć szczególnie mali i średni przedsiębiorcy, z którymi władze mają być w stałym dialogu. Słowa ministra Budy padły podczas debaty zorganizowanej przez resort, która jest reakcją na obserwowany wzrost realizacji zawieranych kontraktów na zamówienia publiczne.

Szczególnie wyraźne problemy, co zauważył rząd, ma branża budowlana i to właśnie takim przedsiębiorcom ma zostać zaoferowane wsparcie.

– Podobnie jak w przypadku pandemii COVID-19, chcemy utrzymać stabilność na rynku zamówień publicznych. Perspektywa wstrzymania wykonania udzielonych zamówień to scenariusz niepożądany nie tylko dla strony publicznej, lecz przede wszystkim dla przedsiębiorców, dla których wiązałby się on z istotnymi problemami w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Dlatego podejmujemy starania ukierunkowane na ograniczenie negatywnego wpływu obecnych warunków rynkowych na proces realizacji zamówień – powiedział minister Buda. – Musimy zastanowić się nad kierunkiem ewentualnych dalszych działań, tak aby w możliwie najszerszym zakresie odpowiadały one na potrzeby uczestników rynku zamówień publicznych – dodał szef resortu rozwoju.

W spotkaniu zainicjowanym przez ministra Budę wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej, organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców, a także eksperci. Zgłoszone w trakcie spotkania propozycje mają teraz zostać szczegółowo przeanalizowane przez ministerstwo w toku dalszych prac.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA