fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatRządowa... kryptowaluta

Rządowa… kryptowaluta

Nigeria uruchomiła publiczną kryptowalutę o nazwie eNaira.

Bank Centralny Nigerii uruchomił oficjalną kryptowalutę, a premiera miała miejsce w Pałacu Prezydenckim w Abudży. Podczas ceremonii prowadzonej przez prezydenta Muhameda Buhariego szef banku centralnego Godwin Emefiele ogłosił, że na rynku jest już dostępnych 500 mln eNairów o wartości 1,21 mln dolarów. Dostępne są również aplikacje z portfelami obsługującymi nigeryjską kryptowalutę. Na stronie banku centralnego pojawiły się też wytyczne dotyczące używania eNairy. Władze poinformowały, że uruchomienie państwowej kryptowaluty ma na celu uzupełnienie nigeryjskiego pieniądza fiducjarnego, a nie jego zastąpienie. Bank centralny liczy, że nowa waluta ułatwi transakcje finansowe „każdej tkance społecznej” w kraju.

Jak wiele krajów na świecie także Nigeria boryka się z rosnącą popularnością różnorakich kryptowalut. W lutym 2021 roku w nigeryjskim sektorze bankowym zakazano przeprowadzania kryptotransakcji.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA