Z roku na rok przybywa rozpatrzonych wniosków w programie wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej.

W ubiegłym roku 15 firm otrzymało rządowe granty, z których mogą korzystać przedsiębiorstwa planujące inwestycje w naszych kraju. Chodzi tu o projekty realizowane przy wykorzystaniu innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań z branż takich jak automotive, telekomunikacja, szklarstwo, stolarstwo czy przetwórstwo przemysłowe.

7 z uczestniczących w programie firm pochodzi z Polski, a pozostałe to organizacje z Belgii, Chin, Korei Południowej, Niemiec, USA i Włoch. Mają one zainwestować w naszym kraju 3,5 mld złotych i utworzyć prawie 1,2 tysiąca nowych miejsc pracy.

– Dzięki modyfikacjom części kryteriów wprowadzonych do programu w 2021 roku, wsparcie w postaci grantu stało się bardziej dostępne dla polskich przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – mówi wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Największą inwestycję z firm objętych programem w zeszłym roku zapowiedziała spółka SK Nexilis Poland. Zamierza ona kosztem prawie 2,7 mld złotych wybudować nowy zakład produkcji folii miedzianej w Stalowej Woli, w którym pracę znajdzie ponad 300 osób.

Łączny budżet grantowy inicjatywy wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030 wynosi 2,6 mld złotych.

gov.pl

Poprzedni artykułZaledwie 0,3 procent samochodów w Polsce to elektryki
Następny artykułW Polsce działa prawie 5 milionów firm