fbpx
piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaInwestycjeRządowe granty przyciągają inwestycje warte miliardy złotych

Rządowe granty przyciągają inwestycje warte miliardy złotych

Z roku na rok przybywa rozpatrzonych wniosków w programie wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej.

W ubiegłym roku 15 firm otrzymało rządowe granty, z których mogą korzystać przedsiębiorstwa planujące inwestycje w naszych kraju. Chodzi tu o projekty realizowane przy wykorzystaniu innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań z branż takich jak automotive, telekomunikacja, szklarstwo, stolarstwo czy przetwórstwo przemysłowe.

7 z uczestniczących w programie firm pochodzi z Polski, a pozostałe to organizacje z Belgii, Chin, Korei Południowej, Niemiec, USA i Włoch. Mają one zainwestować w naszym kraju 3,5 mld złotych i utworzyć prawie 1,2 tysiąca nowych miejsc pracy.

– Dzięki modyfikacjom części kryteriów wprowadzonych do programu w 2021 roku, wsparcie w postaci grantu stało się bardziej dostępne dla polskich przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – mówi wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Największą inwestycję z firm objętych programem w zeszłym roku zapowiedziała spółka SK Nexilis Poland. Zamierza ona kosztem prawie 2,7 mld złotych wybudować nowy zakład produkcji folii miedzianej w Stalowej Woli, w którym pracę znajdzie ponad 300 osób.

Łączny budżet grantowy inicjatywy wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030 wynosi 2,6 mld złotych.

gov.pl

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą kontrolować, na co migranci wydają pieniądze

Władze Hamburga przestały wypłacać gotówkę ubiegającym się o azyl migrantom i zastąpiły ją doładowaniami określonych kwot na karty płatnicze.
< 1 MIN CZYTANIA