fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaTransportSamochody bez kierowców już dostarczają towary w USA

Samochody bez kierowców już dostarczają towary w USA

Sieć supermarketów Walmart uruchomiła pierwsze dostawy swoich towarów realizowane przez w pełni autonomiczne ciężarówki.

Połączenia, przez 12 godzin dziennie, realizują od sierpnia dwa pojazdy na trasie będącej pętlą o długości 7 mil. Dostarczają produkty z centrum dystrybucji do sklepu detalicznego w amerykańskim stanie Arkansas.

Cały projekt powstał we współpracy Walmarta z firmą Gatik. Zdaniem tych przedsiębiorstw autonomiczne ciężarówki są rozwiązaniem wydajnym i bezpiecznym.

Walmart zamierza wykorzystać te rozwiązania w zaopatrywaniu swojej sieci „dark stores” – magazynów, które realizują zamówienia klientów i pozwalają na szybką dostawę kupionych przez nich produktów, bez konieczności udania się przez klienta do centrum handlowego.

Jednocześnie użycie pojazdów autonomicznych pozwala na oddelegowanie większej liczby pracowników np. do pakowania towarów czy obsługi klienta.

Gatik szacuje, że skorzystanie z jego rozwiązań może obniżyć wcześniejsze koszty logistyki sieci supermarketów o 30 proc. Jest także odpowiedzią na aktualną sytuację rynku pracy, gdzie coraz trudniej znaleźć chętnych do podjęcia zatrudnienia na stanowiskach kierowców.

cnbc.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ryanair sprzeciwia się marnowaniu pieniędzy podatników

Sąd w Luksemburgu poparł sprzeciw irlandzkiej linii lotniczej Ryanair wobec pomocy włoskiego państwa, zatwierdzonej przez Unię Europejską, dla linii lotniczych dotkniętych pandemią COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska pomyliła się o rząd wielkości

Nowe regulacje Unii Europejskiej wywołają znacznie większy wzrost kosztów produkcji samochodów osobowych i ciężarowych niż pokazały początkowe szacunki Komisji Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Elektryki są i będą drogie oraz nieekologiczne

Represjonowanie właścicieli aut spalinowych, a z drugiej strony subwencje i agresywny marketing aut elektrycznych zdewastują rynek motoryzacyjny. Coś, co jest wmuszane, a przy tym objęte ogromną kuratelą państwa, niczym sensownym nie zaowocuje.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA