fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumSatelity polskiej firmy przyczynią się do podboju kosmosu

Satelity polskiej firmy przyczynią się do podboju kosmosu

To, co dla polskich naukowców i inżynierów do niedawna wydawało się nieosiągalne, coraz częściej staje się przez nich opanowane. Nanosatelity firmy SatRevolution niewątpliwie mogą przyczynić się do wniesienia polskiego wkładu w podbój kosmosu.

Możliwości nowego systemu są ogromne. Rozpoznanie z niskiej orbity pozwoli na kontrolowanie ruchów wojsk, jak i wykrywanie celów oraz kontrolowanie rakiet dalekiego zasięgu.

– Jest w Polsce co najmniej kilka ośrodków, gdzie młodzi ludzie tworzą interesujące rozwiązania dotyczące szeroko rozumianego przemysłu kosmicznego – twierdził cytowany przez serwis WNP.pl przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach, podczas konferencji "Konstelacje Satelitarne jako narzędzie kształtowania polityki obronności i bezpieczeństwa kraju – potencjał polskich firm" zorganizowanej w Sejmie w maju 2019 roku.

– Tworzą rozwiązania, którymi powinny być i są zainteresowane najróżniejsze instytucje, nie mówiąc o odbiorcach komercyjnych. Niestety firmy te ciągle napotykają duże trudności w pozyskiwaniu finansowania fazy rozwojowej budowanych prototypów i produktów – powiedział Michał Jach.

Jedną z takich firm jest założona w 2016 roku SatRevolution. Mimo krótkiej historii szybko stała się rozpoznawalna w branży kosmicznej. Tworzone przez spółkę systemy i rozwiązania nanosatelitarne, znane już są na całym świecie. Są też już wykorzystywane w kosmosie.

JS/WNP.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA