fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumSeksualny skandal z kandydatem Macrona na burmistrza Paryża w roli głównej

Seksualny skandal z kandydatem Macrona na burmistrza Paryża w roli głównej

Benjamin Griveaux – doświadczony polityk, przykłady mąż i ojciec trójki dzieci, a przede wszystkim zaufany współpracownik Emmanuela Macrona, miał być czarnym koniem w nadchodzących wyborach samorządowych oraz nadzieją na uratowanie pogrążonej w kryzysie partii En Marche! Tak się jednak nie stanie. Kilka dni po tym jak do internetu trafiły prywatne nagrania i smsy o charakterze erotycznym, które Benjamin Griveaux miał wymieniać ze swoją kochanką, nikogo nie zaskoczyła jego decyzja o usunięciu się z życia publicznego. “Nie chcę narażać moich bliskich na uczestniczenie w grze, w której wszystkie chwyty są dozwolone” – powiedział Griveaux podczas piątkowego wystąpienia.

We Francji natomiast rozgorzała dyskusja nad tym, jak daleko można się posunąć w walce o władzę.

Za upowszechnienie filmów i smsów z udziałem Griveaux ma odpowiadać rosyjski artysta na co dzień mieszkający we Francji – Piotr Pavlenski. Jak podaje gazeta "Libération", Pawlenski swoim postępowaniem chciał potępić „hipokryzję” kandydata na burmistrza Paryża prowadzącego podwójne życie. Pavlenski miał otrzymać kompromitujące Griveaux materiały od „źródła”, które utrzymywało „zepsute relacje” z kandydatem En Marche!

Marta Mita
Marta Mita
Absolwentka handlu międzynarodowego na Uniwersytecie Vigo w Hiszpanii, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską, w szczególności tematyce wpływu prawa unijnego na gospodarkę krajów członkowskich, a także europeizacją społeczeństw w kontekście tożsamości narodowej obywateli. Autorka licznych artykułów poświęconych europejskiemu rynkowi pracy i polityce społecznej.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Jak Europa walczy z kryzysem mieszkaniowym

Mieszkalnictwo stało się jednym z głównych wyzwań stojących przed Europą. Większość krajów doświadczyła w ostatnich latach eskalacji cen, która pozbawiła wielu obywateli dostępu do mieszkań.
4 MIN CZYTANIA

Unia wprowadza przepisy regulujące AI

W tym tygodniu Parlament Europejski zatwierdził akt regulujący przepisy o sztucznej inteligencji. Jest to pierwsza na świecie taka regulacja dotycząca AI, która wkrótce stanie się prawem w Europie.
4 MIN CZYTANIA

Recykling odpowiedzią na upadający przemysł wydobywczy?

Czy recykling starej elektroniki ograniczy problem niedoboru pierwiastków ziem rzadkich? Zdaniem Brukseli akt o surowcach krytycznych rozwiąże lata zaniedbań w europejskim sektorze wydobywczym.
4 MIN CZYTANIA