fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaArchiwumSeksualny skandal z kandydatem Macrona na burmistrza Paryża w roli głównej

Seksualny skandal z kandydatem Macrona na burmistrza Paryża w roli głównej

Benjamin Griveaux – doświadczony polityk, przykłady mąż i ojciec trójki dzieci, a przede wszystkim zaufany współpracownik Emmanuela Macrona, miał być czarnym koniem w nadchodzących wyborach samorządowych oraz nadzieją na uratowanie pogrążonej w kryzysie partii En Marche! Tak się jednak nie stanie. Kilka dni po tym jak do internetu trafiły prywatne nagrania i smsy o charakterze erotycznym, które Benjamin Griveaux miał wymieniać ze swoją kochanką, nikogo nie zaskoczyła jego decyzja o usunięciu się z życia publicznego. “Nie chcę narażać moich bliskich na uczestniczenie w grze, w której wszystkie chwyty są dozwolone” – powiedział Griveaux podczas piątkowego wystąpienia.

We Francji natomiast rozgorzała dyskusja nad tym, jak daleko można się posunąć w walce o władzę.

Za upowszechnienie filmów i smsów z udziałem Griveaux ma odpowiadać rosyjski artysta na co dzień mieszkający we Francji – Piotr Pavlenski. Jak podaje gazeta "Libération", Pawlenski swoim postępowaniem chciał potępić „hipokryzję” kandydata na burmistrza Paryża prowadzącego podwójne życie. Pavlenski miał otrzymać kompromitujące Griveaux materiały od „źródła”, które utrzymywało „zepsute relacje” z kandydatem En Marche!

Marta Mita
Marta Mita
Absolwentka handlu międzynarodowego na Uniwersytecie Vigo w Hiszpanii, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską, w szczególności tematyce wpływu prawa unijnego na gospodarkę krajów członkowskich, a także europeizacją społeczeństw w kontekście tożsamości narodowej obywateli. Autorka licznych artykułów poświęconych europejskiemu rynkowi pracy i polityce społecznej.

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Niemcy w „chińskim szoku” – sprowadziły z Chin więcej samochodów niż wyeksportowały

Po raz pierwszy w historii Niemcy importują z Chin więcej samochodów niż ich eksportują. Od stycznia do sierpnia 2022 r. sprowadziły z Państwa Środka 1,8 mln samochodów, a wyeksportowały 1,7 mln.
5 MIN CZYTANIA

Turcja umacnia się militarnie i staje się ważnym graczem w Europie

Prezydent Recep Tayyip Erdogan zbroi Turcję i dynamicznie rozwija krajowy przemysł wojskowy. Czy powinniśmy obawiać się rosnącej tureckiej potęgi militarnej?
3 MIN CZYTANIA

Nowy Jork nie daje sobie rady z napływem nielegalnych imigrantów

Nowy Jork dusi się pod napływem 70 tysięcy imigrantów. Władze domagają się większego wsparcia i rozdzielenia na inne miasta opieki nad osobami ubiegającymi się o azyl.
3 MIN CZYTANIA