Przedsiębiorcy, którzy na koniec ubiegłego roku mieli spore zapasy, nie będą musieli płacić od nich składki zdrowotnej na nowych zasadach, mimo że wymaga tego od nich Polski Ład — poinformowała „Rzeczpospolita”.

W ten sposób fiskus idzie na rękę przedsiębiorcom, którzy dzięki temu nie będą musieli płacić znacznie wyższej składki zdrowotnej. Według informacji „Rzeczpospolitej” istnieje już nawet odpowiedni projekt nowelizacji Polskiego Ładu.

— Taka poprawka jest konieczna, inaczej przedsiębiorcy, którym został towar na koniec 2021 r., zapłacą przy jego sprzedaży składkę zdrowotną od czystego przychodu — powiedział cytowany przez gazetę Cezary Szymaś, współwłaściciel biura rachunkowego ASCS-Consulting.

„Rzeczpospolita” podaje również inną informację, która może być pozytywna dla przedsiębiorców. Sejmowa podkomisja do spraw mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poparła bowiem propozycję rzecznika MŚP, z której wynika, że właściciel firmy mógłby płacić składkę zdrowotną w stałej wysokości i to bez konieczności wyliczania jej co miesiąc od dochodu.

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułAmerykanie przygotowują alternatywne dostawy gazu dla Europy
Następny artykułZmiany demograficzne wyzwaniem dla polskiej gospodarki