fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaKrajSolidarność grzmi na działania Intermarche

Solidarność grzmi na działania Intermarche

Solidarność wyraziła oburzenie obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę przez francuską sieć Intermarche.

Chodzi o praktyki niektórych marketów, które w celu obejścia zakazu handlu w niedzielę zamieniły się w poczekalnie dworców autobusowych lub siedmiodniowe czytelnie. O takich przypadkach donosiło m.in. Radio Zet, ale głośno było o nich również w mediach społecznościowych. Szef Solidarności Piotr Duda domaga się kompleksowej kontroli sieci Intermarche.

– To jest bezczelne obchodzenie prawa, dlatego chcemy kontroli w tych placówkach. We wtorek zdecydujemy o wniosku do inspekcji pracy o przeprowadzenie kontroli w dużych marketach, które mimo zakazu handlu w niedzielę, 6 lutego, były otwarte – powiedział z kolei w rozmowie z PAP Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności. – Na pewno będziemy też starać się o to, by konkretnym placówkom handlowym odbierać koncesję na sprzedaż alkoholu, skoro chcą być kasami biletowymi – dodał.

Przypomnijmy, że od 1 lutego obowiązuje nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która uniemożliwia sieciom omijać zakaz przez pełnienie funkcji placówek pocztowych lub kurierskich. Teraz dla ominięcia zakazu konieczne jest, aby działalność pocztowa stanowiła co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży w danej placówce.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA

CBA zatrzymało byłego posła

W związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP Adama G. oraz przedsiębiorcę Jarosława K.
< 1 MIN CZYTANIA

MŚP trzonem polskiej gospodarki?

Co prawda małe i średnie przedsiębiorstwa przynoszą polskiej gospodarce niemal co drugą złotówkę generując 49,6 proc. PKB, ale w największym stopniu jest to zasługa mikroprzedsiębiorstw, a nie firm małych i średniej wielkości. Jest jeszcze jedna rzecz, która może decydować o tym, że sytuacja tego sektora nie jest tak różowa, jak niektórzy chcieliby ją malować.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA