fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaKraj"Solidarność" zapowiada protesty

„Solidarność” zapowiada protesty

Przedstawiciel NSZZ "Solidarność" Alfred Bujara powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że pracodawcy zmuszają pracowników do pracy w niedzielę.

Przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” powiedział, że pracownicy oczekują, aby „po ciężkiej pracy od poniedziałku do soboty pracodawca uszanował niedzielę i dał możliwość odpoczynku” i nie powinno to być traktowane jako luksus.

– Początkowo pracodawcy powiedzieli, że przychodzenie do pracy w niedzielę będzie dobrowolne. W tej chwili sieci marketów się z tego wycofują, bo nie ma chętnych – tłumaczył Bujara. – Taka praca nie jest dodatkowo płatna. Jedna z sieci zaproponowała dodatek wysokości 27 zł za przyjście na niedzielną zmianę, co rozwścieczyło pracowników. Co to są za pieniądze? Żadne.

Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że aktualnie sieci handlowe „za wszelką cenę, kosztem pracownika próbują robić biznes” i jest to „bardzo nieetyczne działanie”. W związku z tym „Solidarność” będzie prowadzić akcje protestacyjne, aby udowodnić, że sieci, które w swoich krajach szanują prawo do odpoczynku w niedzielę u nas je łamią.

Senat chce zmian w niedzielnym handlu.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA