fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatSpecjalny podatek dla... niezaszczepionych!

Specjalny podatek dla… niezaszczepionych!

W Kanadzie pojawił się pomysł na nowy sposób karania osób, które nie zdecydowały się zaszczepić przeciwko COVID-19.

Premier prowincji Quebec Francois Legault poinformował o wprowadzeniu specjalnego podatku, który miałyby płacić osoby niezaszczepione jako „rekompensata” straty służby zdrowia, mające być skutkiem ich zachowania.
– W chwili obecnej chodzi też o jakieś podstawy uczciwości wobec tych 90 proc. populacji, które zdecydowały się na poświęcenie. Myślę, że jesteśmy im to dłużni – powiedział polityk.

Gdy dziennikarze zapytali premiera Legaulta o legalność takiego rozwiązania, ale też o kwestie etyczne z nim związane, ten odpowiedział, że faktycznie jest to poważna sprawa.
– Jeśli spojrzymy na inne kraje, to każdy próbuje znaleźć rozwiązanie. Chodzi o sprawiedliwość, bo te (niezaszczepione) osoby poważnie obciążają nasz system służby zdrowia i myślę, że to normalne, że większość populacji oczekuje, aby były tego konsekwencje – dodał.

Legault nie poinformował o wysokości ewentualnego podatku, ale podkreślił, że Quebec będzie rozszerzał wymogi dotyczące stosowania paszportów covidowych oraz stwierdził, że trzeba „pójść dalej”, jeśli chodzi o ograniczanie niezaszczepionym dostępu do miejsc publicznych. Co ciekawe, „na zachętę” – jak informuje serwis cbc.ca – od 18 stycznia klienci w Quebecu będą musieli okazać paszporty szczepionek przed wejściem do placówek SAQ i SQDC, sklepów z alkoholem i konopiami.

A jednak – Niemcy wprowadzają opaski dla zaszczepionych! oraz Wielki bank zwolni niezaszczepionych!

PAP/CBC

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA

Prawo podatkowe nadal będzie upraszczane

Ministerstwo Finansów chce kontynuować upraszczanie prawa podatkowego w Polsce, a także wprowadzać do niego nowe technologie.
2 MIN CZYTANIA

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA