fbpx
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumSpółka HEG wycofuje się ze sprzedaży energii i gazu

Spółka HEG wycofuje się ze sprzedaży energii i gazu

– W związku z trudną sytuacją finansową, a co za tym idzie i operacyjną spółki, z dniem 1 grudnia 2019 r. HEG zakończy działalność koncesjonowaną polegającą na sprzedaży i dostawie paliwa gazowego i energii elektrycznej wszystkim odbiorcom końcowym spółki – zakomunikowali w wydanym oświadczeniu prezes spółki Andrzej Bąk i członek zarządu Paweł Urbaniak.

Zaznaczyli, ze od 1 grudnia dostawy energii elektrycznej i gazu zapewniane będą przez sprzedawców awaryjnych, co jest zgodne z przepisami prawa.

W związku z powyższym, w celu skrócenia do minimum okresu świadczenia usług przez sprzedawców zastępczych konieczne jest jak najszybsze zawarcie nowych umów na dostawy prądu i gazu.

Decyzja HEG wiąże się z dużymi utrudnieniami dla klientów spółki.

– Klienci HEG otrzymali w czwartek, 28 listopada informację, że spółka 1 grudnia zaprzestaje prowadzenia działalności koncesjonowanej, co w praktyce oznacza, że z tym dniem zaprzestaje sprzedaży energii elektrycznej i gazu. Klienci znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, bo dostali tylko dwa dni – czwartek i piątek – na wybór sprzedawcy rezerwowego – powiedział cytowany przez Business Insider Mateusz Brandt, ekspert rynku energii, właściciel Brandt Energy Consulting oraz dyrektor handlowy Instytutu Doradztwa Energetycznego.

JS/Business Insider

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Branża IT redukuje zatrudnienie i zwiększa długi

O 1/3 wzrosło w ciągu dwóch lat zadłużenie branży IT – wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów. Sektor „skazany na rozwój” powoli zaczyna być ofiarą własnego sukcesu. Jego długi wynoszą obecnie 264 mln zł, ale jeszcze więcej, bo prawie 400 mln zł, firmy informatyczne muszą odzyskać od swoich klientów.
4 MIN CZYTANIA

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Ceny nadal rosną, chociaż wolniej niż rok temu. Sprawdź, co znajduje się w czołówce drożyzny

Dynamika jednocyfrowego wzrostu cen hamuje kolejny miesiąc z rzędu. W marcu codzienne zakupy w sklepach zdrożały o 2,1 proc. rdr. Tym razem na 17 analizowanych kategorii już tylko jedna zaliczyła dwucyfrową podwyżkę. Poza tym 7 grup towarów wykazało jednocyfrowy wzrost i aż 9 segmentów było na minusie.
3 MIN CZYTANIA