fbpx
środa, 28 lutego, 2024
Strona głównaTransportSpółka Toyoty kłamała na temat emisji zanieczyszczeń

Spółka Toyoty kłamała na temat emisji zanieczyszczeń

-

Chodzi o spółkę Hino Motors zajmującą się produkcją większych aut. Firma sprzedała od 2016 roku co najmniej 115 tysięcy pojazdów wyposażonych w silniki, które uzyskały niezbędne certyfikaty na podstawie nieprawdziwych danych. Były one obecne również w autobusach marki Isuzu, też powiązanej z Toyotą, które trafiły na rynek północnoamerykański.

Wstrzymanie dystrybucji pojazdów z nieprawidłowo uzyskanymi pozwoleniami oznacza, że na rynek nie trafi 22 tysiące aut rocznie, czyli 35 procent całej sprzedaży spółki.

Nieprawidłowości wyszły na jaw w efekcie przeprowadzenia wewnętrznego śledztwa. Jego wyniki zostały już przekazane kilku japońskim ministerstwom.

W ostatnich latach szereg japońskich firm motoryzacyjnych, w tym m.in. Mazda, Suzuki, Yamaha czy Mitsubishi dopuściły się podobnych fałszerstw, dotyczących np. kontroli zużycia paliwa.

japantimes.co.jp

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

Najnowsze

Arbitralne praktyki ZUS ukrócone

2 MIN CZYTANIA

Księgarnie znikają z handlowej mapy Polski

2 MIN CZYTANIA

Rekordowe polskie drobiarstwo

3 MIN CZYTANIA

Polskie firmy pod ostrzałem hakerów

2 MIN CZYTANIA

Awaria na kwadrans i godzina na W

4 MIN CZYTANIA