fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajZobacz, jaka sieć sklepów stała się pierwszą ofiarą sankcji

Zobacz, jaka sieć sklepów stała się pierwszą ofiarą sankcji

Sieć sklepów sportowych Go Sport na początku tego tygodnia złożyła do sądu wniosek o upadłość – podaje „Puls Biznesu”.

Sieć Go Sport znajdowała się na ogłoszonej 25 kwietnia 2022 r. liście sankcyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, bo jest kontrolowana przez trzech Rosjan. W momencie objęcia sieci sankcjami zamknięto wszystkie 25 funkcjonujących w Polsce sklepów Go Sport, tłumacząc to brakiem możliwości prowadzenia „jakiejkolwiek działalności operacyjnej” w naszym kraju.

„Puls Biznesu” poinformował również, że spółka Go Sport wystąpiła do Krajowej Administracji Skarbowej o zwolnienie blokady na wypłatę dla pracowników, ale ciągle nie otrzymała odpowiedzi.

„Wypłacenie zaległych pensji będzie utrudnione nawet po uzyskaniu zgody KAS, bo w związku z sankcjami współpracę z Go Sportem zawiesiła większość kontrahentów, wśród nich firma ADP zajmująca się obsługą wynagrodzeń” – napisano w gazecie.

Źródło: Puls Biznesu

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA