fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumStartupy dolnośląskie na start

Startupy dolnośląskie na start

Konkurs zorganizowany zostanie podczas Startup Wars, specjalnej i dużej konferencji skierowanej do przedsiębiorców, inwestorów oraz osób zainteresowanych biznesem. Całość ma zostać zamknięta w jednym dniu, 29 kwietnia i odbędzie się na Stadionie Wrocław. Wydarzeniu patronują honorowo m.in.: Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Rozwoju, PARP oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Ambasada Danii w Warszawie. Partnerami zostały m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).

Kolejne etapy konkursu
Startup Wars Contest adresowany jest do biznesów technologicznych w fazie tzw. seed stage lub early stage, które posiadają przynajmniej MVP. Harmonogram konkursu rozpisany został na trzy etapy. Do 14 kwietnia br. będą przyjmowane zgłoszenia konkursowe. Oba następne etapy konkursu odbędą się w dzień konferencji, tj. 29 kwietnia. Dopuszczonych do uczestnictwa w półfinale ma zostać 15 startupów, które będą walczyć ze sobą o laury. W samym finale będzie ich 5 i to one będą mogły zaprezentować się na głównej scenie, na specjalnym „ringu bokserskim”. Komisja ogłosi zwycięzców jeszcze tego samego dnia. Co będzie oceniane? Poziom innowacyjności, potencjał biznesowy firmy oraz doświadczenia jej zespołu.

Co można uzyskać?
Zwycięzca konkursu może liczyć na gwarantowaną nagrodę pieniężną 10 tys. zł, ale, co może być jeszcze atrakcyjniejsze, na możliwość ubiegania się o finansowanie na preferencyjnych warunkach, w wysokości miliona złotych, ze strony funduszu Venture Capital Czysta3.
Oprócz tego pięciu finalistów może otrzymać także wsparcie biznesowe, biorąc udział w tzw. programie akceleracyjnym MIT Warmup, które wspiera MIT Enterprise Forum. Organizuje ono w 2020 r, cykl spotkań i warsztatów, który ma przygotować firmy do absorbcji kapitału inwestycyjnego.
Wśród prelegentów konferencji będą Karol Sadaj, country manager firmy Revolut Polska, Nawojka Chałupińska, general manager CEE w platformie muzycznej Tidal czy Michał Sadowski, założyciel Brand24. Konferencję poprowadzi Artur Kurasiński, przedsiębiorca i autor bloga kurasinski.com. Szczegóły dotyczące zarówno samej konferencji poświęconej sposobom na rozwinięcie firmy oraz konkursu można znaleźć TUTAJ. .

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA