fbpx
środa, 28 lutego, 2024
Strona głównaArchiwumStartupy dolnośląskie na start

Startupy dolnośląskie na start

Konkurs zorganizowany zostanie podczas Startup Wars, specjalnej i dużej konferencji skierowanej do przedsiębiorców, inwestorów oraz osób zainteresowanych biznesem. Całość ma zostać zamknięta w jednym dniu, 29 kwietnia i odbędzie się na Stadionie Wrocław. Wydarzeniu patronują honorowo m.in.: Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Rozwoju, PARP oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Ambasada Danii w Warszawie. Partnerami zostały m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).

Kolejne etapy konkursu
Startup Wars Contest adresowany jest do biznesów technologicznych w fazie tzw. seed stage lub early stage, które posiadają przynajmniej MVP. Harmonogram konkursu rozpisany został na trzy etapy. Do 14 kwietnia br. będą przyjmowane zgłoszenia konkursowe. Oba następne etapy konkursu odbędą się w dzień konferencji, tj. 29 kwietnia. Dopuszczonych do uczestnictwa w półfinale ma zostać 15 startupów, które będą walczyć ze sobą o laury. W samym finale będzie ich 5 i to one będą mogły zaprezentować się na głównej scenie, na specjalnym „ringu bokserskim”. Komisja ogłosi zwycięzców jeszcze tego samego dnia. Co będzie oceniane? Poziom innowacyjności, potencjał biznesowy firmy oraz doświadczenia jej zespołu.

Co można uzyskać?
Zwycięzca konkursu może liczyć na gwarantowaną nagrodę pieniężną 10 tys. zł, ale, co może być jeszcze atrakcyjniejsze, na możliwość ubiegania się o finansowanie na preferencyjnych warunkach, w wysokości miliona złotych, ze strony funduszu Venture Capital Czysta3.
Oprócz tego pięciu finalistów może otrzymać także wsparcie biznesowe, biorąc udział w tzw. programie akceleracyjnym MIT Warmup, które wspiera MIT Enterprise Forum. Organizuje ono w 2020 r, cykl spotkań i warsztatów, który ma przygotować firmy do absorbcji kapitału inwestycyjnego.
Wśród prelegentów konferencji będą Karol Sadaj, country manager firmy Revolut Polska, Nawojka Chałupińska, general manager CEE w platformie muzycznej Tidal czy Michał Sadowski, założyciel Brand24. Konferencję poprowadzi Artur Kurasiński, przedsiębiorca i autor bloga kurasinski.com. Szczegóły dotyczące zarówno samej konferencji poświęconej sposobom na rozwinięcie firmy oraz konkursu można znaleźć TUTAJ. .

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Kasy samoobsługowe pójdą w odstawkę?

Jeden z portali tak zatytułował swój artykuł na temat marketowego handlu: „Polacy pokochali kasy samoobsługowe”. Czy aby na pewno?
3 MIN CZYTANIA

Producenci usilnie wspierają spadającą sprzedaż elektryków

Po utracie ulg podatkowych producenci luksusowych pojazdów elektrycznych obniżają ich ceny, by wesprzeć spadającą sprzedaż.
2 MIN CZYTANIA

Ukraiński cement wjeżdża do Polski po bardzo „korzystnych” cenach

Nie tylko zboże oraz inne towary i produkty rolne po niskich cenach, o charakterze dumpingowym, są eksportowane z Ukrainy do Polski. Zalewa nas również ukraiński cement.
3 MIN CZYTANIA