fbpx
czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwumStartupy dolnośląskie na start

Startupy dolnośląskie na start

Konkurs zorganizowany zostanie podczas Startup Wars, specjalnej i dużej konferencji skierowanej do przedsiębiorców, inwestorów oraz osób zainteresowanych biznesem. Całość ma zostać zamknięta w jednym dniu, 29 kwietnia i odbędzie się na Stadionie Wrocław. Wydarzeniu patronują honorowo m.in.: Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Rozwoju, PARP oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Ambasada Danii w Warszawie. Partnerami zostały m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).

Kolejne etapy konkursu
Startup Wars Contest adresowany jest do biznesów technologicznych w fazie tzw. seed stage lub early stage, które posiadają przynajmniej MVP. Harmonogram konkursu rozpisany został na trzy etapy. Do 14 kwietnia br. będą przyjmowane zgłoszenia konkursowe. Oba następne etapy konkursu odbędą się w dzień konferencji, tj. 29 kwietnia. Dopuszczonych do uczestnictwa w półfinale ma zostać 15 startupów, które będą walczyć ze sobą o laury. W samym finale będzie ich 5 i to one będą mogły zaprezentować się na głównej scenie, na specjalnym „ringu bokserskim”. Komisja ogłosi zwycięzców jeszcze tego samego dnia. Co będzie oceniane? Poziom innowacyjności, potencjał biznesowy firmy oraz doświadczenia jej zespołu.

Co można uzyskać?
Zwycięzca konkursu może liczyć na gwarantowaną nagrodę pieniężną 10 tys. zł, ale, co może być jeszcze atrakcyjniejsze, na możliwość ubiegania się o finansowanie na preferencyjnych warunkach, w wysokości miliona złotych, ze strony funduszu Venture Capital Czysta3.
Oprócz tego pięciu finalistów może otrzymać także wsparcie biznesowe, biorąc udział w tzw. programie akceleracyjnym MIT Warmup, które wspiera MIT Enterprise Forum. Organizuje ono w 2020 r, cykl spotkań i warsztatów, który ma przygotować firmy do absorbcji kapitału inwestycyjnego.
Wśród prelegentów konferencji będą Karol Sadaj, country manager firmy Revolut Polska, Nawojka Chałupińska, general manager CEE w platformie muzycznej Tidal czy Michał Sadowski, założyciel Brand24. Konferencję poprowadzi Artur Kurasiński, przedsiębiorca i autor bloga kurasinski.com. Szczegóły dotyczące zarówno samej konferencji poświęconej sposobom na rozwinięcie firmy oraz konkursu można znaleźć TUTAJ. .

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

AI już zabiera ludziom pracę, a to dopiero początek

Sztuczna inteligencja już wypiera miejsca pracy dla ludzi – tak jak przewidywano i przed czym od dawna ostrzegano.
3 MIN CZYTANIA

Wsparcie dla MŚP z funduszy unijnych

Przedsiębiorcy szukający dotacji czy innych form taniego wsparcia mogą wziąć udział w sumie w 74 konkursach unijnych: w 18 programach krajowych, 35 regionalnych i 14 z tak zwanej Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz już w siedmiu z KPO.
3 MIN CZYTANIA

Przedsiębiorcy tracą na zakazie cesji wierzytelności

Zakaz cesji wierzytelności utrudnia działalność gospodarczą oraz dostęp mniejszych firm do finansowania.
3 MIN CZYTANIA