Rząd wydłużył termin składania wniosków o oszacowanie szkód wywołanych przez suszę.

Pexels.com

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że tak zwane wnioski suszowe będzie można wysyłać do 31 października 2022 r. Chodzi o wsparcie za straty powstałe w wyniku suszy w 2022 r.

Nowe przepisy zostały przygotowane przez resort rolnictwa i dotyczą nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W projekcie rozporządzenia wyjaśniono, że zmiany przepisów są spowodowane prośbami rolników o wydłużenie terminu składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy. Jest to – jak napisano – kolejny trudny rok dla producentów rolnych. Na wzrost kosztów produkcji rolnej nałożyły się problemy związane z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Z prośbą o wydłużenie terminu oraz usprawnienie pracy serwerów obsługujących aplikację „zgłoś szkodę rolniczą”, za pomocą której zgłaszane są szkody, zwróciła się kilka dni temu do ministra rolnictwa m.in. Krajowa Rada Izb Rolniczych. „Z informacji, jakie uzyskaliśmy dowiadujemy się, że w ostatnim czasie występuje znaczne ograniczenie funkcjonalności aplikacji – szczególnie w godzinach między 10 a 15” – poinformowała Rada.

Resort rolnictwa sprecyzował, że wnioski suszowe należy składać za pośrednictwem aplikacji dostępnej pod adresem: aplikacje.gov.pl/app/susza.

PAP

Poprzedni artykułUkraina zwolni z pracy co trzeciego urzędnika
Następny artykułFirmy powiązane powinny zweryfikować stosowane ceny transferowe