fbpx
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajStraciłeś z powodu suszy? Jest jeszcze szansa na wsparcie

Straciłeś z powodu suszy? Jest jeszcze szansa na wsparcie

Rząd wydłużył termin składania wniosków o oszacowanie szkód wywołanych przez suszę.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że tak zwane wnioski suszowe będzie można wysyłać do 31 października 2022 r. Chodzi o wsparcie za straty powstałe w wyniku suszy w 2022 r.

Nowe przepisy zostały przygotowane przez resort rolnictwa i dotyczą nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W projekcie rozporządzenia wyjaśniono, że zmiany przepisów są spowodowane prośbami rolników o wydłużenie terminu składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy. Jest to – jak napisano – kolejny trudny rok dla producentów rolnych. Na wzrost kosztów produkcji rolnej nałożyły się problemy związane z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Z prośbą o wydłużenie terminu oraz usprawnienie pracy serwerów obsługujących aplikację „zgłoś szkodę rolniczą”, za pomocą której zgłaszane są szkody, zwróciła się kilka dni temu do ministra rolnictwa m.in. Krajowa Rada Izb Rolniczych. „Z informacji, jakie uzyskaliśmy dowiadujemy się, że w ostatnim czasie występuje znaczne ograniczenie funkcjonalności aplikacji – szczególnie w godzinach między 10 a 15” – poinformowała Rada.

Resort rolnictwa sprecyzował, że wnioski suszowe należy składać za pośrednictwem aplikacji dostępnej pod adresem: aplikacje.gov.pl/app/susza.

PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA