fbpx
czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwumStraż Graniczna otrzymała nowe systemy ochrony granic

Straż Graniczna otrzymała nowe systemy ochrony granic

Otrzymane przez SG zestawy urządzeń perymetrycznych zawierają czujniki sejsmiczne, kamery, przenośne odbiorniki alarmowe, dedykowane systemy łączności oraz stacjonarną stację kontroli wraz z aplikacją zarządzającą. Uzupełnienie jednostek Straży Granicznej o powyższe zestawy ma poprawić możliwości monitorowania i wykrywania przekroczeń granicy państwowej przez niepowołane osoby i pojazdy. 

Jak zaznacza Grupa WB, podpisanie umowy jest "ukoronowaniem wieloletnich prac nad opracowaniem całkowicie polskiego, kompleksowego systemu do ochrony rozległych obszarów, granic, a także obiektów infrastruktury krytycznej – AMSTA". Urządzenia wchodzące w skład zestawów są autorskimi opracowanianiami inżynierów MindMade. Jak informują przedstawiciele firmy, zastosowane w sensorach sejsmicznych rozwiązania techniczne bazują na ich własnych i opartych o sieci neuronowe algorytmach obróbki sygnałów. Ponadto do przesyłania danych i informacji o przekroczeniach stref chronionych wykorzystywane są niskomocowe rozwiązania z zakresu łączności – podkreśla Grupa WB.

System ochrony perymetrycznej jest kolejnym rozwiązaniem Grupy WB, zaraz po bezzałogowym systemie obserwacyjnym FLYEYE oraz Platformie Integracji Komunikacji PIK, które trafia do służby w Straży Granicznej.

JS/InfoSecurity24

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Kongres 590 „Przestrzenie Wolności” to przestrzeń dla interesujących debat i dyskusji

Na rozpoczynającej się 21 czerwca 8. edycji Kongresu 590 nie zabraknie ciekawych gości i dyskusji. W ciągu dwóch dni na czterech scenach spotka się wielu wybitnych ekspertów, którzy koncentrować będą się na 10 obszarach tematycznych zorganizowanych w formie dwóch międzynarodowych forów gospodarczych i 60 paneli.
3 MIN CZYTANIA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA