Elon Musk umocnił się na szczycie listy najbogatszych ludzi świata, osiągając majątek rzędu 249 mld dolarów – wynika z zestawienia Bloomberga.

Pexels.com

Drugie miejsce zajmuje właściciel Amazona, który może cieszyć się kwotą 198 mld dolarów, a trzeci jest prezes koncernu LVHM Bernard Arnault ze 164 mld dolarów. Kolejne miejsca zajmują Bill Gates (133 mld dolarów) i Mark Zuckerberg (127 mld dolarów). Wśród 500 najbogatszych ludzi – według Bloomberga – nie ma żadnego Polaka.

Co jednak interesujące, to właśnie 50-letni Musk może stać się pierwszym w historii bilionerem, a wszystko dzięki jego firmie SpaceX, która skupia się na eksploracji kosmosu. Według analityka Adama Jonesa z Morgan Stanley założona w 2002 roku firma ma potencjał, aby całkowicie zrewolucjonizować świat. Już dziś jej wartość przekracza 100 mld dolarów, co daje jej drugie miejsce wśród najbogatszych prywatnych firm.
– Już kilku klientów powiedziało nam, że jeśli Elon Musk zostanie bilionerem, to nie stanie się to dzięki Tesli. Inni stwierdzili, że ostatecznie to SpaceX będzie najbardziej wartościową firmą świata w każdym obszarze – powiedział Jones, którego zdaniem SpaceX może mieć wartość nawet 200 mld dolarów.

Poprzedni artykułBiden: Będziemy bronić Tajwanu. Rzecznik wyjaśnia.
Następny artykułUnijne ekodotacje na… wycinkę drzew