fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatŚwiat będzie miał pierwszego bilionera?

Świat będzie miał pierwszego bilionera?

Elon Musk umocnił się na szczycie listy najbogatszych ludzi świata, osiągając majątek rzędu 249 mld dolarów - wynika z zestawienia Bloomberga.

Drugie miejsce zajmuje właściciel Amazona, który może cieszyć się kwotą 198 mld dolarów, a trzeci jest prezes koncernu LVHM Bernard Arnault ze 164 mld dolarów. Kolejne miejsca zajmują Bill Gates (133 mld dolarów) i Mark Zuckerberg (127 mld dolarów). Wśród 500 najbogatszych ludzi – według Bloomberga – nie ma żadnego Polaka.

Co jednak interesujące, to właśnie 50-letni Musk może stać się pierwszym w historii bilionerem, a wszystko dzięki jego firmie SpaceX, która skupia się na eksploracji kosmosu. Według analityka Adama Jonesa z Morgan Stanley założona w 2002 roku firma ma potencjał, aby całkowicie zrewolucjonizować świat. Już dziś jej wartość przekracza 100 mld dolarów, co daje jej drugie miejsce wśród najbogatszych prywatnych firm.
– Już kilku klientów powiedziało nam, że jeśli Elon Musk zostanie bilionerem, to nie stanie się to dzięki Tesli. Inni stwierdzili, że ostatecznie to SpaceX będzie najbardziej wartościową firmą świata w każdym obszarze – powiedział Jones, którego zdaniem SpaceX może mieć wartość nawet 200 mld dolarów.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA