Sieć kawiarni Starbucks zapowiedziała, że pokryje pracownicom koszty podróży związanych z dokonaniem aborcji. To odpowiedź na obecną sytuację polityczną w USA – niebawem może zostać tam obalone prawo legalizujące przerywanie ciąży. Podobne deklaracje złożyły także takie firmy, jak m.in. Amazon, Apple i Microsoft.

program rehabilitacji po covid 19

3 maja miało dojść do wycieku szkicu opinii amerykańskiego Sądu Najwyższego, z której wynika, że większość sędziów chce unieważnienia tzw. wyroku Roe vs. Wade z lat 70-tych, który zalegalizował aborcję w Stanach Zjednoczonych. Będzie to oznaczać, że decyzja o legalizacji aborcji będzie w rękach władz stanowych.

Starbucks poinformował, że zacznie pokrywać koszty podróży dla zarejestrowanych w planie ubezpieczeniowym pracownic chcących dokonać aborcji, jeśli zabiegu nie można dokonać do 100 mil poza miejscem zamieszkania. Świadczenie obejmie również wszystkie osoby pozostające na utrzymaniu, które są objęte opieką zdrowotną Starbucks. Przedstawiciel sieci, zatrudniającej w USA 240 000 pracowników, powiedział, że firma wciąż pracuje nad dodatkowymi szczegółami, takimi jak data rozpoczęcia wypłat świadczenia.

Sieć kawiarni dołącza w tej kwestii do Amazona, Apple, Microsoftu i Salesforce. Kilka dni temu podobne deklaracje złożyły holdingi reklamowe, m.in. WPP, Publicis i IPG.

Wirtualnemedia.pl/KR

Poprzedni artykułDrugi „Cud nad Rabą” – 102. rocznica urodzin Karola Wojtyły
Następny artykułMoże diagnoza rosyjskiego felczera dusz jest trafna, a tylko zaordynowane lekarstwo złe? POLEMIKA