fbpx
piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaEkologiaSzef Komisji Europejskiej straszy głodem i wojnami

Szef Komisji Europejskiej straszy głodem i wojnami

Frans Timmermans zapowiada, że zaniechania w walce z globalnym ociepleniem będą miały katastrofalne efekty.

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za realizację planu Europejskiego Zielonego Ładu wystąpił na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Wziął tam udział w panelu dyskusyjnym pt. „Geopolityka zielonej transformacji”.

Zdaniem polityka globalne ocieplenie stanowi jedno z największych zagrożeń dla  bezpieczeństwa całego świata. Timmermans uważa, że nie można dopuścić do sytuacji, w której wysiłki mające na celu zahamowanie tego zjawiska zostają wstrzymane przez inne wydarzenia, jak np. wojna na Ukrainie. W jego opinii przeciwdziałanie zagrożeniom klimatycznym musi być absolutnym priorytetem dla rządów państwa naszego globu.

– Jeśli tego nie zrobimy to nie mam wątpliwości, że moje dzieci i wnuki będą toczyć wojny o wodę i żywność – powiedział Timmermans i retorycznie zapytał: – Ile milionów uchodźców jesteśmy gotowi przyjąć, ponieważ niektóre części planety nie nadają się do zamieszkania? Ile epidemii głodu będziemy tolerować, ponieważ niektóre części świata nie mogą już realizować produkcji rolnej? Pomyślcie o tym!

Zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu do 2050 roku Unia Europejska ma osiągnąć stan neutralności klimatycznej.

CNBC

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA

Czy przez UE do Europy wróci malaria?

Komisja Środowiska Parlamentu Europejskiego przegłosowała przyjęcie rozporządzenia Nature Restoration Law, które ma na celu przywracanie terenów bagiennych w krajach członkowskich.
2 MIN CZYTANIA

W tej branży długi również urosły

Przedsiębiorstwa zajmujące się gospodarką odpadami mają coraz większe zadłużenie, które w ciągu roku urosło o 10 milionów złotych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA