Frans Timmermans zapowiada, że zaniechania w walce z globalnym ociepleniem będą miały katastrofalne efekty.

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za realizację planu Europejskiego Zielonego Ładu wystąpił na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Wziął tam udział w panelu dyskusyjnym pt. „Geopolityka zielonej transformacji”.

Zdaniem polityka globalne ocieplenie stanowi jedno z największych zagrożeń dla  bezpieczeństwa całego świata. Timmermans uważa, że nie można dopuścić do sytuacji, w której wysiłki mające na celu zahamowanie tego zjawiska zostają wstrzymane przez inne wydarzenia, jak np. wojna na Ukrainie. W jego opinii przeciwdziałanie zagrożeniom klimatycznym musi być absolutnym priorytetem dla rządów państwa naszego globu.

– Jeśli tego nie zrobimy to nie mam wątpliwości, że moje dzieci i wnuki będą toczyć wojny o wodę i żywność – powiedział Timmermans i retorycznie zapytał: – Ile milionów uchodźców jesteśmy gotowi przyjąć, ponieważ niektóre części planety nie nadają się do zamieszkania? Ile epidemii głodu będziemy tolerować, ponieważ niektóre części świata nie mogą już realizować produkcji rolnej? Pomyślcie o tym!

Zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu do 2050 roku Unia Europejska ma osiągnąć stan neutralności klimatycznej.

CNBC

Poprzedni artykułMeksyk nacjonalizuje złoża cennego surowca
Następny artykułUnia dobije polskie kopalnie