fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaBiznesSzef Microsoftu dostał 6 mln dolarów podwyżki

Szef Microsoftu dostał 6 mln dolarów podwyżki

Dyrektor zarządzający Microsoftem zarobił po podwyżce 50 mln USD za rok pracy.

Na wynagrodzenie Satyi Nadelli, w okresie budżetowym zakończonym 30 czerwca 2021 r., złożyło się jego regularne uposażenie, pakiet akcji oraz premie. Oznacza to, że zarobił on o 13 proc. więcej niż rok wcześniej – w 2020 było to 44 mln USD (w roku 2019 jego wynagrodzenie wyniosło 43 mln USD). Szacuje się, że Nadella posiada także akcje swojej firmy o wartości ok. 300 mln USD. Robi to z niego jednego z najlepiej opłacanych menadżerów w USA.

Podwyżki otrzymali również inni członkowie zarządu. Prezes Brad Smith zarobi 20,5 mln USD, a dyrektor finansowa Amy Hood 23,5 mln USD. Oznacza to dla nich wzrost o ok. 20 proc. względem wcześniejszego roku.

Satya Nadella objął stanowisko CEO Microsoftu w 2014 r., jako trzecia osoba na tym stanowisku po Billu Gatesie i Stevie Ballmerze. Gdy rozpoczynał piastowanie tej funkcji firma była wyceniana na 400 mld USD. Teraz jest to ponad 2 bln USD.

thetechee.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA