fbpx
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaInnowacjeSztuczna inteligencja pomoże dziennikarzom pisać teksty

Sztuczna inteligencja pomoże dziennikarzom pisać teksty

Google udostępnił kilku amerykańskim redakcjom narzędzie, które dzięki wykorzystaniu możliwości sztucznej inteligencji ma pomóc w przygotowaniu artykułów prasowych.

Aplikacja na razie jest znana pod roboczą nazwą Genesis. Aktualnie jest w fazie testów. Aby sprawdzić jej możliwości została udostępniona amerykańskim mediom: „The New York Times”, „The Washington Post”, „The Wall Street Journal” i „News Corp”.

Dziennikarze mogą (na razie) spać spokojnie

Google opisuje swoje nowe narzędzie jako „asystent dziennikarza”. Będzie on pomagał przy pisaniu automatyzując niektóre zadania i przyspieszając pracę. Chodzi tu m.in. o sugerowanie treści nagłówków czy np. innego stylu danego tekstu.

Rzeczniczka Google Jenn Crider zapewnia, że nowa aplikacja jej firmy nie ma na celu i wręcz nie może przejąć kluczowej roli dziennikarza w przygotowaniu danego materiału.

Sztuczna inteligencja już generuje newsy

Wiele amerykańskich firm działających w branży mediów zapowiedziało, że będzie wykorzystywać sztuczną inteligencję m.in. po to, aby jak najszybciej informować o ważnych wydarzeniach.

Agencja Associated Press już od dawna używa sztucznej inteligencji do publikowania pewnego typu materiałów, jak np. raportów na temat finansów poszczególnych firm.

nytimes.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Rynek nieruchomości przed nowymi wyzwaniami

Przed przedsiębiorcami działającymi na rynku mieszkaniowym stoi perspektywa wdrażania nowych instrumentów opartych na sztucznej inteligencji. Tylko umiejętnie wykorzystane AI będzie sprzyjać pozytywnym zmianom na tym rynku.
3 MIN CZYTANIA

Europejczycy nie gęsi i swoją sztuczną inteligencję mają

W Europie powstają kolejne firmy, które chcą udostępnić swoim klientom możliwość korzystania z serwisów opartych o generatywną sztuczną inteligencję.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy na prestiżowych targach na Tajwanie

Polskie firmy wraz z przedstawicielami administracji, nauki oraz instytucji otoczenia biznesu reprezentowały Polskę na prestiżowych targach SEMICON.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Gospodarka Ukrainy rośnie jak szalona mimo trwającej wojny

Produkt krajowy brutto ukraińskiej gospodarki wzrósł w drugim kwartale obecnego roku o 19,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.
< 1 MIN CZYTANIA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska z prawie najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA