fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatTajlandia opodatkuje turystów

Tajlandia opodatkuje turystów

Władze w Bangkoku zamierzają wprowadzić nowy podatek, który będą musieli uiszczać obcokrajowcy odwiedzający ten kraj.

Opłata ma wynieść 300 bahtów (9 dolarów) i być pobierana od każdego zagranicznego turysty, który odwiedzi Tajlandię od kwietnia.

Turystyka jest bardzo ważnym elementem gospodarki tego kraju. Jednak sektor ten został mocno dotknięty pandemią koronawirusa. Podczas gdy w 2019 roku Tajlandię odwiedziło prawie 40 milionów obcokrajowców, to w 2020 roku było ich już zaledwie 200 tysięcy.

Władze zamierzają pozyskane dzięki nowej opłacie środki przekazać na dwa główne cele: rozwój atrakcji oraz pokrycie kosztów leczenia turystów.

W ramach podatku znajdzie się koszt testu na COVID-19, opłata za hotel, w którym chora osoba spędzi kwarantannę czy pokrycie wartości leczenia w miejscowym szpitalu.

Tajlandia spodziewa się w tym roku przyjazdu 5-15 milionów zagranicznych turystów.

Reuters

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Singapur najdroższym miastem świata. W Azji ceny rosną wolniej

Singapur i Zurych to najdroższe miasta świata, za nimi są: Genewa, Nowy Jork i Hongkong – wynika z rankingu Economist Intelligence Unit (EIU). Agencja ostrzega, że światowy kryzys związany ze wzrostami kosztów życia jeszcze się nie skończył.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy przeciwni napływowi nielegalnych imigrantów

Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemami gospodarczymi, takimi jak rosnące koszty życia i bezrobocie. Na dodatek Wyspy wciąż zalewa fala nielegalnych imigrantów. Brytyjczycy mają dość, a winą za kryzys imigracyjny obarczają unijne władze.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Wartość unijnej produkcji rolnej bije rekordy

Wartość produkcji sektora rolnego wszystkich państw należących do Unii Europejskiej systematycznie rośnie od ponad dekady i pobiła w ubiegłym roku kolejne rekordy.
< 1 MIN CZYTANIA