Aktywistka amerykańskiej organizacji ekologicznej miała przygotować Juttcie Paulus, niemieckiej europosłance Zielonych, poprawki do rozporządzenia Unii Europejskiej dotyczącego redukcji emisji metanu w sektorze energetycznym.

USA-Reiseblogger/Pixabay

Jak podaje – zablokowany prawdopodobnie przez służby specjalne – portal nczas.com, europosłanka Jutta Paulus miała powierzyć opracowanie poprawek do unijnego rozporządzenia dotyczącego redukcji emisji metanu w sektorze energetycznym, którego jest sprawozdawczynią z ramienia komisji przemysłu Parlamentu Europejskiego, amerykańskiej organizacji pozarządowej Clean Air Task Force. Dowodem na to są maile z poprawkami, które innym europosłom przesyłała Paulus. Pierwotnym twórcą plików była Alessia Virone, dyrektor w Clean Air Task Force.

Z listu włoskiej europosłanki Silvii Sardone (Tożsamość i Demokracja), która jest sprawozdawcą unijnego rozporządzenia z ramienia komisji środowiska PE, wynika, że Paulus powierzyła opracowanie poprawek organizacji Clean Air Task Force w osobie Alessi Virone.

„W obecnej bardzo delikatnej sytuacji na rynku energetycznym oraz w świetle polityki protekcjonistycznej realizowanej przez naszych głównych konkurentów na rynku światowym, w szczególności ustawy o redukcji inflacji, fakt, że pani Paulus zwróciła się do amerykańskiej organizacji pozarządowej może tylko postawić ogromny znak zapytania co do wyniku negocjacji w sprawie poprawek kompromisowych. W jakim stopniu te zmiany odpowiadają strategicznym interesom UE i jej państw członkowskich?” – pyta w liście Sardone.

Z ustaleń Sardone wynika, że zaangażowanie aktywistki organizacji miało miejsce również na poprzednich etapach negocjacji i że „jest to jej systematyczna metoda pracy”.

Zobacz także: Unia chce zamknąć kopalnie tylnymi drzwiami

Poprzedni artykułPolski eksport na Białoruś kwitnie mimo sankcji
Następny artykułCoraz mniej małych firm