fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaZdrowieTak zwijana jest służba zdrowia

Tak zwijana jest służba zdrowia

Rośnie liczba zamkniętych oddziałów szpitalnych i szpitali. Powodem jest brak personelu i walka z covidem.
Zdaniem polityków Konfederacji przyczyną jest brak realnych reform systemu ochrony zdrowia oraz to, że minister zdrowia Adam Niedzielski zajmuje się głównie propagandą  szczepień przeciw Covid-19.

– W cieniu wielkich sporów politycznych trwa zapaść ochrony zdrowia – powiedział podczas konferencji prasowej poseł Krzysztof Bosak. – Lista zamkniętych oddziałów i szpitali mówi sama za siebie. Jest bardzo długa.
– Nie mówimy o lockdownie w ochronie zdrowia, mówimy o zwijaniu ochrony zdrowia. Sytuacja jest dramatyczna! Brakuje lekarzy – dodał jeden z liderów Konfederacji.

Witold Stoch, przedstawiciel biura prawnego Konfederacji, mówił o 140 tys. nadmiarowych zgonach, z czego większość bez związku z Covid-19. To największa liczba zgonów w Polsce od II wojny światowej. Liczba hospitalizacji zmniejszyła się o 2 mln od 2019 r. Zawieszane są zabiegi planowe. Polityk podkreślił, że minister Niedzielski zajmuje się walką z hejtem na lekarzy, mimo że to on i jego ministerstwo przoduje w hejcie na wszystkich tych, którzy się z nim nie zgadzają.
Jako odpowiedź na zapaść w opiece zdrowotnej Konfederacja proponuje reformy – w tym bon zdrowotny.

Przedstawiona przez Konfederację lista zamkniętych oddziałów i jeden szpital:
– Szpital onkologiczny – Częstochowa;
– Pediatria – Puck, Międzyrzec Podlaski, Zamość, Piotrków, Rybnik, Włodawa, Sanok, Cieszyn, Aleksandrów Kujawski, Czeladź;
– Ginekologia – Kamienna Góra, Puck, Rawicz, Jaworzno, Aleksandrów Kujawski;
– Interna – Rybnik, Turek, Koszalin, Sosnowiec, Mikołów, Toszek, Włocławek;
– Otolaryngologia – Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Świętochłowice;
– Otolaryngologia dzieci – Rybnik;
– Chirurgia – Grodzisk Wielkopolski, Gryfin, Nowa Dęba, Pyrzyce;
– SOR – Wrocław;
– Neurologia – Elbląg, Rzeszów, Toruń, Włocławek;
– Kardiologia – Koszalin;
– Chirurgia Naczyniowa – Koszalin;
– Zakaźny – Dębica;
– Gastrologia – Częstochowa;
– Neonatologia – Jaworzno;
– Dermatologia – Koszalin;
– Psychiatria – Toszek, Katowice;
– Udarowe – Toruń, Grudziądz, Inowrocław.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

WHO chce ograniczyć suwerenność państw

W Światowej Organizacji Zdrowia trwają prace nad Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi, które – jeśli zostaną uchwalone – doprowadzą do ograniczenia suwerenności państw na rzecz WHO.
2 MIN CZYTANIA

Druzgocące raporty NIK o walce rządu z pandemią

Najwyższa Izba Kontroli upubliczniła wyniki trzech kontroli dotyczących walki z pandemią COVID-19. Ustalenia kontroli są druzgocące dla państwowego systemu ochrony zdrowia w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Zawiadomienie do prokuratury na ministra Niedzielskiego

Przedstawiciele Konfederacji złożyli oficjalne zawiadomienie do prokuratury w sprawie wpisu na Twitterze ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Trzecia siła z największą konwencją w Spodku

W sobotę 23 września Konfederacja zorganizowała największą konwencję partyjną tego sezonu wyborczego. Katowicki Spodek był niemal pełny kandydatów na parlamentarzystów i działaczy z całej Polski (ostatni raz takie tłumy w Spodku widziałem kilka lat temu na koncercie Kultu). Tym razem pierdyliardy złotych już nie leciały na publikę, ale nie zabrakło efektów specjalnych. Najważniejsza jest jednak merytoryka.
6 MIN CZYTANIA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA

WHO chce ograniczyć suwerenność państw

W Światowej Organizacji Zdrowia trwają prace nad Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi, które – jeśli zostaną uchwalone – doprowadzą do ograniczenia suwerenności państw na rzecz WHO.
2 MIN CZYTANIA