PKN Orlen ogłosił obniżkę cen gazu dla „klientów cennikowych”.

Fot. PKN ORLEN

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że od 15 marca „klienci cennikowi” zapłacą mniej za gaz. Mowa tu o obniżce przekraczającej 50 proc.

– Chcę ogłosić następną obniżkę dla wszystkich klientów będących na cenniku. To jest 130 tys. użytkowników. To są piekarnie, cukiernie, to są drobne zakłady. Obniżamy cenę gazu do poziomu za 1 MWh z 650 do 353 zł. To jest ponad 50-proc. obniżka cen gazu – powiedział Obajtek.

Nowa cena gazu ma obowiązywać do końca kwietnia, natomiast kolejne cenniki będą publikowane przez PKN Orlen z miesięcznym wyprzedzeniem.

Daniel Obajtek wyjaśnił, że Orlen nie mógł wcześniej obniżyć cen gazu, bo ten był na rynku bardzo drogi i jedna MWh kosztowała nawet 1500 zł. Teraz gaz potaniał, bo poziom zapełnienia magazynów gazu w Europie jest wysoki i nie są one już zapełniane. Z kolei Orlen, posiadając odpowiednie przepływy gotówki, mógł zainwestować w dodatkowe ilości gazu po zdecydowanie niższych cenach.

Prezes Orlenu dodał, że jego koncern kupując tańszy gaz i obniżając jego cenę dla konsumentów stara się stabilizować sytuację gospodarczą oraz wspierać polskie firmy, korzystające z gazu.

PAP

Poprzedni artykułOni stawiają żagle, my dajemy im wiatr [WYWIAD Z JANUARYM CISZEWSKIM]
Następny artykułTrzy polskie turniejowe jedynki. Pierwszy taki przypadek w historii