PGNiG obniżyło cenę paliwa dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W dniu 18 stycznia 2023 r. PGNiG Obrót Detaliczny obniżyło cenę paliwa gazowego dla małych i średnich przedsiębiorstw, które rozliczają się w oparciu o cennik „Gaz dla Biznesu”. Obniżka wyniesie ponad 19 proc.

Spółka wyjaśniła, że skorzystanie z automatycznej obniżki nie wymaga od przedsiębiorców podejmowania żadnych działań i zostanie ona automatycznie zastosowana w rozliczeniach.

– PGNiG Obrót Detaliczny na bieżąco śledzi sytuację rynkową oraz wahania cen gazu na europejskich giełdach. Bezpieczeństwo dostaw gazu dla naszych klientów jest priorytetem – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Henryk Mucha, prezes PGNiG OD z Grupy ORLEN. – Jednak kontraktowanie paliwa gazowego odbywa się w perspektywie długoterminowej, stąd nie zawsze krótkotrwały spadek cen na giełdzie przekłada się, w krótkim terminie i w takim samym stopniu, na spadki cen dla Klientów biznesowych – dodał.

PGNiG zapewniło, że w trakcie trwającego obecnie kryzysu energetycznego podstawowym zadaniem spółki jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw paliwa gazowego dla ponad 7 mln klientów, w tym kilkuset tysięcy klientów biznesowych. Wprowadzona obniżka ceny gazu dla małych i średnich przedsiębiorców jest tego wyrazem.

„Obok wdrożonej obniżki, będącej wsparciem dla małych i średnich przedsiębiorstw – dzięki decyzjom rządu, poza pomocą z budżetu państwa, PKN ORLEN przekazuje część swoich zysków do Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny na poczet rekompensat dla firm handlujących gazem, w wyniku których 7 mln gospodarstw domowych w Polsce oraz 35 tysięcy podmiotów wrażliwych – jak szpitale, żłobki czy szkoły – obsługiwanych przez PGNIG OD, mają dziś ochronę taryfową i zamrożone ceny gazu” – podsumowała spółka.

Poprzedni artykułRyczałtowcy mają więcej czasu na rozliczenie
Następny artykuł3 miliony złotych kar dla banków